Як вибрати зарядний пристрій для автомобіля.

Якщо пуск двигуна утруднюється з яких-небудь причин, цілком реально виникнення ситуації, коли акумулятор сяде і зарядити його можна тільки за допомогою зарядного пристрою або від іншого автомобіля. А щоб процес зарядки АКБ зарядним пристроєм був максимально простим і ефективним, купите гарне пуско-зарядний пристрій.
Інструкція
1
При придбанні зарядного пристрою виберіть схему заряду. Вона може бути або з фіксованим зарядним струмом, або з фіксованою напругою заряду. Перша схема дозволяє зарядити АКБ повністю, але у фінальній частині процесу підвищується температура електроліту може скоротити ресурс батареї. При заряджанні акумулятора струмом з постійною напругою цього не відбувається, але на 100% він не заряджається. Висновок: купуйте пристрій з комбінованою схемою зарядки (автоматичне), що поєднує плюси обох схем і виключає їх мінуси.
2
Автоматичний зарядний пристрій з комбінованою схемою заряду має всього один орган управління - потенціометр, за допомогою якого задається початковий струм заряду. Крім того, він має амперметр або комплекс світлодіодів, що показують силу зарядного струму.
3
Виберіть пристрій за способом заряду, який може бути трансформаторним або імпульсним. Перший тип пристроїв працюють без перетворення частоти і мають великий і важкий трансформатор і випрямляч. Імпульсні також мають високочастотний трансформатор, але вже з більш скромними габаритами і меншою вагою.
4
Залежно від умов використання виберіть пристрій, що працює від електричної мережі 220 В або від автомобільного прикурювача 12В. Прилади, що працюють від 220 В гранично прості в обігу, зручні і їх можна ставити в гаражі на розрахунковий час підзарядки акумулятора. Пристрої, розраховані на 12В, мають вищу швидкість зарядки, яку можна регулювати залежно від ємності АКБ. Однак, їх не слід надовго залишати включеними через можливу перезарядки батареї.
5
Виберіть між зарядним і пуско-зарядним пристроєм. Пуско-зарядні моделі більш потужні, мають додаткову функцію пуску двигуна, більш товсті вивідні проводи й дорожчу вартість. Прості зарядні пристрої здатні тільки зарядити або підзарядити акумулятор, але можуть це робити без відключення АКБ від бортової мережі машини.
6
Зверніть увагу на величину зарядного (пускового) струму і виберіть пристрій із запасом за цим показником. Цим ви не тільки продовжите ресурс приладу, яке не буде працювати на межі потужності, а й отримаєте можливість заряджати більш ємкі акумулятори (на майбутнє). Величина зарядного струму прямо пропорційна швидкості зарядки АКБ.
В комплектацію мобільних комп'ютерів входить зарядний пристрій або блок живлення. Основна його мета - забезпечення ноутбука постійним струмом певної сили. Якщо даний елемент вийшов з ладу, його необхідно замінити аналогічним устаткуванням.
Вам знадобиться
  • - інструкція до ноутбука.
Інструкція
1
Якщо зарядний пристрій вашого мобільного комп'ютера не працює або виконує свої функції некоректно, його необхідно терміново замінити. Дуже важливо розуміти, що неправильно працюючий блок живлення може привести до поломки акумуляторної батареї та інших елементів ноутбука. Вкрай небажано використовувати подібні зарядні пристрої. Вивчіть характеристики зламаного блоку живлення.
2
З'ясуйте його потужність, напруга, передане ноутбуку, і силу струму. Ці дані ви можете знайти в інструкції до мобільного комп'ютера. Краще для початку вивчіть наклейки, розташовані на самому блоці. Іноді в інструкціях може міститися неповна або неточна інформація.
3
Для запису характеристик використовуються спеціальні позначення: - Сила струму: 5 А; - напруга: 19 V; - потужність: 100 W.Обязательно уточніть каналів у роз'єму, що підключається до ноутбука. Зазвичай за внутрішнім кабелю передається позитивний заряд, а по зовнішньому - негативний. У вашому випадку може бути й зворотне розташування.
4
Спробуйте знайти ідентичний блок живлення. Для цього відвідайте офіційний сайт виробника і вивчіть список магазинів, де може бути присутнім даний товар. Якщо у вас не вийшло знайти оригінальний пристрій, то скористайтеся універсальними блоками живлення.
5
При виборі універсального елемента живлення особливу увагу зверніть на тип роз'єму. Він не повинен відрізнятися від коннектора оригінального зарядного пристрою. Ні в якому разі не використовуйте блок живлення, потужність якого менше ніж та, що вимагається для стабільної роботи ноутбука. В цьому випадку ви зіткнетеся з двома проблемами: акумулятор поступово вийде з ладу, а мобільний комп'ютер взагалі не працюватиме без цієї батареї.