Як прокачати зчеплення на МАЗі. на мазе провалюється зчеплення.

Бувають випадки, коли вимикання зчеплення відбувається не повністю через що потрапив в гідролінію повітря. При цьому перевірка показує нормальний вільний хід педалі. Для видалення потрапив повітря з гідроприводу необхідна прокачування зчеплення.
Інструкція
1
Перед прокачуванням зчеплення заповніть рідиною живить бачок гідроприводу до нормального рівня, тобто до рівня 1-1,5 см від верхньої кромки. Клапан випуску повітря робочого циліндра очистіть від забруднень і пилу. З його головки зніміть захисний ковпачок і надіньте на неї гумовий шланг з комплекту приладдя до МАЗу.
2
Опустіть вільний кінець надягнутого шланга в рідину для гідроприводу, яку попередньо налийте в літрову ємність до середини. Потім натисніть на педаль зчеплення 3-4 рази з інтервалом 1-2 секунди між натисканнями. При першому натисканні на педаль, утримуючи педаль втопленою, відверніть клапан випуску повітря на? або? обороту. При подальших натисканнях тиск, що створюється в гідролінії, буде виганяти частину рідини з системи разом з містяться в ній повітрям в банку з гальмівною рідиною через шланг. Як тільки бульбашки повітря перестануть виходити, припиніть процедуру.
3
Під час прокачування стежте за рівнем рідини в живильному бачку і додавайте її при необхідності. Рівень рідини не повинен знижуватися більш ніж на 2/3 від норми. Виміряйте обсяг витісняється рідини при одноразовому натисненні на педаль зчеплення, який повинен становити 7-8 куб.см. Закінчивши прокачування, долийте рідину до нормального рівня (1-1,5 см від верхнього краю) і загорніть клапан випуску повітря до упору при втопленою педалі зчеплення. Шланг зніміть з головки і наверніть на неї захисний ковпачок.
4
Після закінчення прокачування виміряйте максимальний хід штока пневмогидравлического підсилювача, який повинен становити не менше 18 мм. Максимальний перекіс по вильоту штока під час натискання педалі зчеплення повинен бути не більше 1,5 від вихідного стану. Переконайтеся, що наконечник датчика зносу накладок зчеплення не виступає з корпусу пневмоциліндра підсилювача. При необхідності утопите його в захисний чохол до торкання.
Зверніть увагу
Гальмівна рідина, використовувана в гідроприводі зчеплення, отруйна! Тому дотримуйтесь заходів безпеки при роботі з нею, а по закінченні прокачування вимийте руки з милом.
Корисна порада
Випущену з системи рідину можна використовувати повторно після її відстоювання і ретельної фільтрації.