Як відучити собаку гризти меблі.

Деякі господарі собак скаржаться на те, що їх чотириногі вихованці періодично псують меблі в квартирі, а точніше - гризуть її. Одні обґрунтовують таку поведінку тварин поганим вихованням. Інші вважають, що їхні улюбленці гризуть меблі, грунтуючись на своїх природних інстинктах. Треті стверджують, що таким чином тварини просто намагаються звернути на себе увагу. Так чи інакше, відучити собаку гризти меблі в квартирі просто необхідно.
Інструкція
1
Найчастіше собаки гризуть відкриті тверді деталі меблів: ніжки, підлокітники, кути. Спробуйте заховати ці вразливі місця від собаки під пледами та покривалами. Якщо ця дія не принесе очікуваного ефекту, переходите до більш серйозних заходів по виправленню поведінки вихованця.
2
Перш ніж відправитися в гості, на роботу, у справах, в загальному, куди-небудь, обов'язково вигуляйте свою собаку на вулиці. Дозвольте їй вдосталь набегаться і награтися. У вихованця просто не повинно залишитися сил на домашні капості. Прогулянка повинна бути досить тривалою. Не забудьте погодувати собаку перед своїм відходом.
3
Як тільки ви бачите, що ваша собака збирається погризти, наприклад, ніжку стільця або підлокітник дивана, забороніть їй це. Припиняйте погану поведінку тварини відразу, а не тоді, коли меблі вже зіпсована.
4
Чи не забирайте у собаки її іграшки, особливо ті, з якими вона любить і звикла грати. Нехай вони завжди знаходяться в полі її зору. Якщо ваш вихованець зовсім не цікавиться гумовими м'ячиками і пластмасовими кісточками, привчите його грати з ними самі, використовуючи команду «принеси» або гру «боротьба за предмети».
5
Приділяйте вашому вихованцеві максимум уваги, грайте з собакою, пестіть її, навчайте новим командам і прийомам. Робіть все для того, щоб у тварини просто не залишалося часу на всякого роду капості, в тому числі і порчу меблів.
6
Щоб собака не гризла меблі у вашу відсутність, йдучи, залишайте включеними радіо або телевізор, створюючи цим «ефект присутності». Переконайтеся в тому, що всі дроти знаходяться поза зоною доступу тварини.
7
Не забувайте про щоденні прогулянках зі своїм вихованцем. Дорослу собаку вигулюйте не рідше двох разів на день, цуценя - не рідше шести разів. Кожна прогулянка повинна тривати не менше години. Виконання цих умов допоможе убезпечити вашу меблі від гострих зубів чотириногого члена родини.