Як розширити системний диск.

Проблема нестачі вільного простору на жорсткому диску знайома багатьом користувачам. Зазвичай у таких випадках просто видаляють непотрібні файли. Але коли мова йде про системний розділі вінчестера, необхідно застосовувати інші методи.
Вам знадобиться
  • - Paragon Partition Manager.
Інструкція
1
Для збільшення обсягу системного розділу жорсткого диска без його форматування необхідно використовувати спеціальні програми. Скачайте і встановіть утиліту Partition Manager, розроблену компанією Paragon. Обов'язково перезавантажте комп'ютер після завершення установки програми і запустіть її.
2
В меню швидкого запуску виберіть пункт «Режим для досвідчених користувачів» і дочекайтеся завантаження основного меню програми. Знайдіть у верхній частині робочого вікна вкладку «Майстра» і відкрийте її. Наведіть курсор на рядок «Додаткові функції» і в розгорнулося меню виберіть пункт «Перерозподіл місця на диску».
3
Натисніть кнопку «Далі» у вікні. Клацніть лівою кнопкою миші по графічному зображенню того розділу, розмір якого необхідно збільшити. Зазвичай це локальний диск С. Натисніть кнопку «Далі» для переходу до наступного меню.
4
Тепер встановіть прапорець біля одного або декількох розділів, за рахунок яких ви будете розширювати системний том. Краще заздалегідь вивільнити велику кількість простору, видаливши невикористовувані файли. Це дозволить прискорити процес зміни розмірів томів. Натисніть кнопку «Далі».
5
Задайте новий розмір для системного локального диска. Для цього натисніть стрілочку і пересуньте повзунок. Натисніть кнопки «Далі» і «Готово». Попередня підготовка диска завершена. Відкрийте меню «Зміни» та натисніть кнопку «Застосувати зміни».
6
Через деякий час відкриється нове меню. Натисніть кнопку «Перезавантажити зараз». Всі подальші операції будуть виконані в режимі MS-DOS. Врахуйте, що процес перерозподілу місця на диску може тривати 3-4 години.
Корисна порада
Щоб не зіпсувати жорсткий диск і не втратити важливі дані використовуйте джерела безперебійного живлення при виконанні подібних процедур.