Як вставити жорсткий диск в комп'ютер.

Жорсткий диск - це елемент персонального комп'ютера, призначений для зберігання інформації. Для установки цього пристрою необхідно дотримуватися певних правил. Вони допоможуть вам вірно виконати дану процедуру, не зіпсувавши обладнання.
Вам знадобиться
  • - Хрестова викрутка.
Інструкція
1
Почніть з вибору нового жорсткого диска. Для цього вимкніть комп'ютер, відключивши від мережі змінного струму системний блок. Зніміть ліву кришку з корпуса і подивіться, які роз'єми використовуються для підключення жорсткого диска. Зазвичай це кабелі IDE або SATA. У деяких моделях материнських плат використовуються обидва цих каналу. Найчастіше жорсткий диск підключений через канал SATA, а DVD-привід - через IDE.
2
Придбайте новий вінчестер з потрібним каналом для підключення до материнської плати. Зверніть уваги не роз'єм, який використовується для підключення живлення до диска. Переконайтеся в тому, що новий вінчестер може бути підключений до блоку живлення комп'ютера. Підключіть жорсткий диск до материнської плати і блоку живлення. Закріпіть його в спеціальному відсіку. Для цього використовуйте спеціальні шурупи. Переконайтеся в тому, що жорсткий не хитається. Придбайте додатковий перехідник, якщо вам необхідно підключити IDE-вінчестер до слоту SATA.
3
Підключіть живлення до системного блоку і включіть комп'ютер. Утримуйте клавішу Delete для відкриття меню BIOS. Перейдіть до пункту Boot Options і встановіть пріоритет завантаження зі старого вінчестера. Натисніть клавішу F10 і підтвердіть збереження параметрів.
4
Дочекайтеся запуску операційної системи і дочекайтеся автоматичного визначення нового жорсткого диска і установки драйверів, необхідних для його роботи. Відкрийте меню «Мій комп'ютер». Клацніть правою кнопкою миші по іконці нового вінчестера. Виберіть пункт «Форматувати». У меню, виберіть файлову систему (NTFS) і зніміть галочку з пункту «Швидке (очищення змісту)». Натисніть кнопку «Почати», підтвердіть запуск процесу очищення диска і дочекайтеся його завершення. Тепер ваш новий вінчестер повністю готовий до використання.
Зверніть увагу
Іноді для підключення додаткового вінчестера необхідно відключити DVD-привід.
Корисна порада
Якщо ви встановлюєте новий жорсткий диск замість старого, то заздалегідь підготуйте всі аксесуари, необхідні для установки операційної системи.
При виборі нового жорсткого диска необхідно враховувати не тільки його обсяг, але і такі важливі характеристики, як форм-фактор і інтерфейс. Це обумовлено тим, що до певних системним платам можна підключити деякі вінчестери тільки з використанням перехідників.
Вам знадобиться
  • коннектор потрібного формату.
Інструкція
1
Вимкніть ваш комп'ютер. Вимкніть мережевий фільтр або витягніть кабель з системного блоку. Зніміть потрібні стінки корпусу. Вивчіть доступні інтерфейси для підключення жорсткого диска . Це можуть бути коннектори IDE старого формату. Вони представлені у вигляді широкого многожильного шлейфу.
2
До другого типу інтерфейсів відносяться SATA-конектори. Це порівняно вузькі слоти, найчастіше пофарбовані в чорний колір. Уважно вивчіть тип порту, до якого підключений DVD-привід. Деякі моделі системних плат підтримують синхронну роботу з обома типами інтерфейсів.
3
Придбайте жорсткий диск відповідного формату. Якщо ви вже маєте в своєму розпорядженні вінчестером, і його порти несумісні з доступними інтерфейсами системної плати, придбайте спеціальний перехідник.
4
Підключіть жорсткий диск до системної плати, використовуючи потрібні коннектори. З'єднання повинно здійснюватися за допомогою двох шлейфів. Один з них призначений для передачі інформації, а інший - для подачі напруги на вінчестер.
5
Увімкніть комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Перейдіть в меню, що відображає черговість завантаження пристроїв. Переконайтеся в тому, що ваш старий жорсткий диск розташований в списку вище нового. Перезавантажте ПК і дочекайтеся завантаження системи.
6
Нерідко виникають ситуації, коли необхідно підключити жорсткий диск ноутбука до стаціонарного комп'ютера. Вийміть вінчестер з корпусу мобільного ПК. Зніміть кріпильну каретку, відкрутивши кілька шурупів.
7
Підключіть витягнутий вінчестер до системної плати комп'ютера. Пам'ятайте про те, що дана операція здійснюється без перехідника тільки у випадку з SATA-інтерфейсами. Незважаючи на схожу назву, порти IDE в ноутбуках і стаціонарних ПК сильно розрізняються.
8
Для підключення другого жорсткого диска до ноутбука необхідно використовувати зовнішні інтерфейси. Найчастіше застосовують порт eSATA, присутній у деяких зовнішніх вінчестерах. Крім того, існують коннектори формату SATA-USB. Вони дозволяють підключати жорсткі диски з інтерфейсом SATA до портів USB.