Як відпрасувати сукню.

Ретельна прасування зробить бездоганним будь-яке плаття. Однак тонку ткати і ніжну обробку легко пошкодити. Як бути? Слідувати інструкціям на етикетці, користуватися хорошим праскою, не поспішати - і все вийде.
Вам знадобиться
  • - праска з терморегулятором і подачею пара;
  • - прасувальна дошка;
  • - марля.
Інструкція
1
Визначте тип тканини, яку вам доведеться обробити. Склад зазвичай вказується на внутрішньому ярличку. Там же позначається, при якій температурі слід гладити річ. Якщо ви побачите піктограму з перекресленим праскою, майте на увазі, що дане плаття гладити не можна.
2
Розкладіть річ на прасувальної дошки. Розстебніть гудзики, розправте кишені, вийміть пояс з шлевок. Виверніть плаття навиворіт - більшість тканин краще обробляти саме так.Шерсть можна обробляти з лицьового боку, однак при цьому обов'язково користуйтеся марлею, попередньо змоченою у воді і добре віджатою. Найскладніше гладити натуральний льон. Однак він не вимагає ідеальної відпрасованих - лляне плаття може виглядати злегка пом'ятим, це підкреслює натуральність тканини.
3
Увімкніть праску, вибравши правильну температуру. Для льону та бавовни потрібно максимальна потужність (цифра 3 на шкалі праски). Шерсть і віскоза прасується при середній температурі (2), а шовк і поліестер потребують найделікатнішою обробки теплою праскою (на шкалі позначається одиницею) .Якщо ваше плаття зшито з комбінованих матеріалів - наприклад, має мереживну обробку або шовковий комірець, частини, виготовлені з різних матеріалів, доведеться обробляти праскою, налаштованим на різні температури.
4
Почніть прасування з верхньої частини сукні. Обробіть комір і область плечей. Потім пропрасуйте рукава. Не варто загладжувати на них гострі складки. Розкладіть рукав на дошці і пропрасуйте його, не доводячи поверхню до середньої частини із згином. Після чого трохи сместите тканину і пропрасуйте середину рукава. Манжету розстібніть і розкладіть у всю ширину. Проутюжте її, намагаючись не м'яти куточки.
5
Обробіть полички сукні. Якщо на них є застібка, акуратно обійдіть гудзики праскою. Чи не притискайте до них гарячу поверхню - гудзики або кнопки можуть деформуватися. Закінчите верх сукні, пропрасувавши спинку.
6
Тепер займіться спідницею. Гладьте її поступово, починаючи від пояса і закінчуючи подолом. В останню чергу відпрасуйте оборки й рюші. Якщо на них є мереживна облямівка, обходьте її - гарячу праску може пропалити мереживо. Після того, як ви закінчите обробку основного полотна, перемкніть праска на більш низьку температуру і пропрасуйте обробку.
7
Закінчивши обробку речі, повісьте її на плічка і залиште на півгодини. Не надягайте плаття відразу ж після прасування - воно негайно помнеться. Остиглі речі приберіть в шафу. Вовняні, шовкові та поліестерові сукні перед цим можна обробити антистатиком для одягу.