Як обробити ковролін.

Чистка ковроліну - заняття досить трудомістке і займає багато часу. Це підлогове покриття легко брудниться. При цьому бруд проникає глибоко в волокна матеріалу і прискорює знос килимового покриття. Як же самостійно обробити ковролін?
Вам знадобиться
  • - пилосос;
  • - засіб для чищення ковроліну;
  • - губка;
  • - щітка.
Інструкція
1
Виберіть відповідний засіб для чісткіДля обробки ковроліну рекомендується використовувати якісні засоби для чищення. Низькоякісні препарати можуть залишитися на ворсинках ковроліну, завдяки чому бруд буде прилипати до підлогового покриття ще швидше. На сьогоднішній день існує декілька типів засобів для чищення - порошок, шампунь і піна.
2
Чистящая пенаПена застосовується, як правило, для чистки невеликих і не дуже забруднених ділянок покриття. Перевірте дію препарату на невеликій ділянці ковроліну і переконайтеся в тому, що його колір не ізменілся.Равномерно розприскайте засіб на покриття. Втирайте її в волокна тканини за допомогою губки або щітки. Дочекайтеся повного висихання і видаліть бруд і засохлу піну за допомогою пилососа.
3
Шампунь для чісткіПеред тим як використовувати навіть найякісніший шампунь, рекомендується провести невелику перевірку даного засобу. Налийте 5-6 крапель в блюдце і залишіть його на 12-15 годин. Вилийте рідину, що залишилася і дайте блюдцю повністю просохнуть.Внімательно огляньте поверхню посуду. Якщо ви помітили білий наліт або поверхню блюдця липка на дотик, використовувати даний засіб не рекомендується. Оброблений таким шампунем ковролін буде притягувати до себе весь пил і бруд.
4
Порошок для чісткіІспользованіе спеціального порошку є, мабуть, найменш трудомістким способом обробки ковроліну. Очищуючий склад не деформує волокна покриття. До того ж, така чистка займає набагато менше часу, ніж застосування інших средств.Тщательно обробіть підлогове покриття пилососом. Рівномірно розподіліть очищуючий порошок по поверхні ковроліну і залиште його на 30-40 хвилин. Це необхідно для того, щоб бруд встигла впітаться.Пропилесосьте покриття ще раз. Необов'язково збирати весь порошок до найдрібніших крупинок - їх присутність на ковроліні захистить його від подальшого забруднення.
5
Слід знати, що килимове покриття на джутовій або клейовий основі необхідно чистити сухим методом, т.к. від впливу вологи силікатний клей, що входить до складу матеріалу, може розчинитися. Ковролін на основі з латексу або спіненої гуми не боїться вологого прибирання. Однак і в цьому випадку не рекомендується робити це частіше, ніж один раз на місяць.