Як говорити красиво і грамотно. Як навчитися красиво і грамотно говорити.

Як навчитися красиво і грамотно говорити? Це питання стоїть не тільки перед тими, хто з яких-небудь причин повинен виступати перед публікою і регулярно відточувати свою ораторську майстерність, але перед кожним, хто вважає себе інтелігентною й освіченою людиною. Грамотна мова видає ваш інтелект, підвищує ваш авторитет в очах оточуючих, в рази збільшує шанс бути зрозумілим і почутим. Щоб навчитися говорити красиво, потрібно як слід попрацювати.
Вам знадобиться
  • Підручники російської мови, словники, довідники, художня та спеціальна література, робота над голосом і дикцією.
Інструкція
1
Вивчайте рідну мову! Щоб говорити грамотно, потрібно бути грамотним. Це неодмінна умова, без цього ніяк не обійтися. Задайте собі питання, скільки разів ви зверталися до довідника або словником після того, як закінчили той чи інший навчальний заклад?
2
Заглядайте частіше в словники, особливо в орфоепічний і тлумачний, щоб не потрапити в халепу, поставивши не там наголос, і не допускайте помилок в узгодженні й керуванні. Словники допоможуть вам позбавитися від недорікуватості - головного ворога оратора.
3
Читайте книги. Тим самим ви не тільки збагатите словниковий запас, але і значно розширите кругозір і підвищите рівень ерудиції.
4
Позбувайтеся слів-паразитів. Робіть паузи і не бійтеся тиші. Невелика пауза замість вигуки сигналізує про те, що ви роздумуєте, зважуєте кожне слово. Це тільки плюс. Якщо ви боїтеся, що вас переб'ють, то намагайтеся уникати спілкування з такими людьми.
5
Намагайтеся також уникати питальних речень на кшталт «Ну ви ж розумієте?» І виправдань. Будьте впевненими в собі.
6
Вдосконалюйте техніку мови. Для цього потрібна практика. Способів багато - від тренувань перед дзеркалом до суперечок і публічних виступів. Існує також безліч ігор та вправ, розроблених спеціально для тих, хто хоче оволодіти мистецтвом красномовства.
7
Працюйте над дикцією, голосом і правильним диханням. Записуйте себе на диктофон або відеокамеру, виконуйте роботу над помилками. Ви можете займатися самоосвітою, а можете записатися на спеціальні курси, благо заняття з удосконалення мови зараз проводяться повсюдно.
8
Імпровізуйте, вправляйтеся в дотепності, займайтеся словотворчістю! Розробляйте свій власний, неповторний та індивідуальний стиль.
9
не розпорошувати по дріб'язках. Ваша мова повинна бути виразної, чіткої, змістовною. Не будьте занудою.
10
Не вдавайтеся до софістику. Ніяка, навіть сама прекрасна форма не компенсує убогого змісту.
Зверніть увагу
Згідно філософського словника Фролової, софістика - це «свідоме застосування у спорі або в доказах неправильних доводів, так званих софізмів, тобто всякого роду вивертів, замаскованих зовнішньою, формальною правильністю».