Чому червоніє шкіра. чому швидко червоніє обличчя.

Напевно, важко знайти людину, у якого іноді не червоніла би шкіра на обличчі. Це може статися з дуже багатьох причин: починаючи від психологічного стану і закінчуючи якимись серйозними захворюваннями.
Людина може почервоніти через те, що потрапив у незручну ситуацію або розхвилювався. Наприклад, він з якоїсь причини відчуває сором, збентеження, або змушений спілкуватися з людьми, яким явно не симпатизує, або йому доводиться відповідати на неприємні запитання, вислуховувати несправедливу критику і т.д. Оскільки органи кровоносної системи управляються вегетативної (автономної) нервової системою, незалежно від бажань людини, вплинути на зміну діаметрів капілярів він не може. А капіляри в вищеописаних випадках розширюються, кров приливає до поверхні шкіри, і обличчя червоніє. Прилив крові до шкіри обличчя може бути і по інших побутових причин, наприклад, від стомлюючої фізичної роботи, від перегріву, в тому числі після лазні, гарячого душу. Перегрів від прямих сонячних променів («сонячний удар») також призводить до почервоніння шкіри ліца.Порой це викликано алергічними реакціями на якісь компоненти косметики, парфумерії. Також у жінок в період клімаксу почервоніння шкіри («припливи») - звичайнісіньке і неминуче явище. Однак почервоніння може бути й ознакою захворювань. Наприклад, підвищення температури, особливо вище 38,5 - 39 градусів, практично завжди супроводжується почервонінням обличчя. Є й дуже неприємне захворювання з красивою назвою - розацея. Її основні ознаки - постійно червоніючі ніс і обличчя. Провокуючим фактором може послужити, що завгодно, починаючи від підвищення (або зниження) температури повітря, закінчуючи прийомом гарячої їжі або алкогольних напоїв. У важких, запущених випадках, обличчя хворого спотворюється: ніс стає неприродно великим, опухлим, шкіра покривається непривабливими горбиками, великими порами, судинними «зірочками». На цьому етапі крім терапевтичного лікування, часто доводиться вдаватися до допомоги пластичного хірурга.У деяких особливо вразливих, збуджуваним людей шкіра обличчя дуже часто і сильно червоніє, навіть в тих випадках, коли для цього начебто немає ніякої причини. Це може бути ознакою неврозу, тому таким людям бажано звернутися за консультацією до кваліфікованого лікаря-невропатолога.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oFiRZfo24VU
«Бреше, і навіть не почервоніє!» - Так прийнято говорити про безсовісний, брехливому людині. Ця приказка добре відома, її аналоги є в багатьох мовах. А, справді, чому той, хто скоїв неналежний, що заслуговує осуду вчинок, в ряді випадків червоніє?
Причин дуже багато. Але в чому полягає механізм «почервоніння». Це відбувається тому, що до зовнішніх шкірних покривів людини прилинула кров в результаті різкого розширення капілярів. Оскільки капілярна мережа дуже густа, не доводиться дивуватися зміні кольору обличчя! До речі, капіляри же відповідальні і за прямо протилежний процес: коли вони звужуються, обличчя людини стає блідіше звичайного. При дуже різкому звуженні (в результаті раптового переляку або потрясіння від трагічної звістки, або сильному больовому синдромі) людина може в буквальному сенсі біліть, як полотно.А чому капіляри розширюються або звужуються? Що змушує їх так діяти? За це відповідальні нерви, звані «вазомоторов». Саме підкоряючись імпульсам, що передається по ним, капіляри змінюють свій просвіт. Почервоніння обличчя може статися в результаті хвороби, при підвищеній температурі. Або після прийняття гарячого душу, ванни. Дуже часто кров приливає до обличчя, коли людина сердиться, особливо, якщо це прийняло форму гніву. Легко зрозуміти, що чим сильніше всі ці перераховані фактори (температура тіла, температура води, ступінь гніву), тим більше насичена забарвлення шкірних покривів. Делікатна людина з чутливою психікою часто червоніє від збентеження, якщо він потрапляє в незручну ситуацію. Вона може бути такою лише в його уяві, але це нічого не змінює: вазомоторов подали сигнал, капіляри розширилися. А недалекі люди можуть і посміятися над бідолахою: «Мужик, а сором'язливий, ніби червона дівиця!» Ну, а що ж відбувається в результаті обману, брехні? Переважна більшість людей все-таки відчувають сором, ніяковість, коли їм доводиться обманювати інших. Навіть якщо вони переконують себе, що це, наприклад, «брехня в порятунок». Вони можуть зовні бути незворушними, але негативні емоції не проходять безслідно для організму в цілому і його нервової системи, зокрема. Вазомоторов відразу віддають команду капіллярам.Еслі ж людина не бачить абсолютно нічого поганого, гріховного у брехні, більш того, якщо обман давно став нормою його життя, тоді і її нервова система не пізнає нічого збудження. Відповідно, він не почервоніє. А обурені люди зайвий раз пом'януть його відомою приказкою.