Як визначити ціну квартири.

Довідка про вартість квартири потрібно в багатьох ситуаціях: при нарахуванні податків на майно, при закладанні майна в банківські структури, при вилученні квартири, розділі і продажу. В офіційних структурах враховується лише довідка про кадастрової вартості за формою БТІ. У всіх інших випадках можна звернутися в незалежну оцінне агентство і визначити ринкову вартість житла.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - свідоцтво про власність;
  • - паспорт;
  • - експлікація і поверховий план.
Інструкція
1
Щоб отримати оціночну кадастрову вартість квартири на підставі наказу Мінекономрозвитку РФ № 113, зверніться в БТІ. Напишіть заяву, пред'явіть ваш паспорт, свідоцтво про власність на квартиру.
2
Оцінка квартири базується на багатьох параметрах. Враховується регіон, в якому розташована квартира, ринкові ціни на житло, стан квартири, кубатура, рік забудови, матеріал, з якого виготовлений будинок. Середній коефіцієнт оціночної вартості квартир у вашому районі множать на кубатуру квартири.
3
Довідку ви зможете отримати через 5 робочих днів після подання заяви. Якщо ви заплатите прискорений тариф за видачу довідки, то в цей же день її отримаєте за місцем вимоги. Дані відомості щорічно подаються до податкової інспекції для нарахування майнового податку.
4
Якщо вам необхідно отримати ринкову вартість квартири, зверніться в незалежне оцінне агентство у вашому регіоні. Агенти з оцінки квартир є в кожному ріелторському агентстві по роботі з об'єктами нерухомості. Пред'явіть на квартиру правовстановлюючі документи, довідку БТІ за уніфікованою формою 11а, експлікацію і поверховий план будинку. Оцінювач виїде на місце і проведе візуальний огляд будинку, під'їзду, квартири, прибудинкової території. На підставі пред'явлених документів та візуального огляду ви отримаєте довідку про ринкову вартість квартири.
5
Якщо ви збираєтеся продати житло, то можете не проводити оцінку. Назвіть покупцям свою ціну, яку ви плануєте отримати при продажі. Щоб зорієнтуватися в цінах, ознайомтеся з оголошеннями в засобах масової інформації, зателефонуйте за вказаними номерами, поцікавтеся цінами у вашому районі на аналогічні квартири.
6
І останній варіант. Ви можете абсолютно безкоштовно дізнатися вартість квартири в системі онлайн. Для цього необхідно ввести необхідні дані і отримати вихідний результат, який буде приблизно відповідати ціні вашої квартири.