Як зробити машинку з пультом управління. Як зробити машинку на управлінні через провід.

В машинки грають не тільки маленькі діти - в наші дні, коли в розпорядженні будь-якої людини є магазини радіокерованих моделей і їх асортимент, гра в машинки стала хобі і захопленням багатьох дорослих. Радіокеровані автомобілі досить дороги, і постає питання - що робити тим, кому хочеться мати просту радіокеровану модель або хоча б модель на приєднаному пульті управління, але не вистачає коштів для її купівлі? Ви можете спробувати виготовити елементарну машинку на пульті управління власними руками.
Інструкція
1
Щоб зібрати модель, візьміть простий невеликий електромотор з віссю, на яку ви потім надягнете колеса; кнопку від комп'ютерної миші в двох примірниках; достатньо довгий дріт і корпус для автомобіля, який може бути будь-яким, яким ви захочете його бачити.
2
Візьміть два невеликих дроти і паяльником припаяйте їх до кнопки. Зворотний кінець одного з проводів припаяйте до електромотора, а другий до плюсового полюсу. Третій контакт буде вже на моторі - мінусовій полюс.
3
Щоб зробити в машинці задній хід, а не обмежуватися тільки переднім, повторіть ці ж дії з проводками на другий кнопці від миші.
4
На підготовленої заздалегідь батарейці з'єднайте плюс і мінус. Візьміть дві батарейки - по одній на кожну кнопку. Зробіть пульт - основу під батарейки та кнопки.
5
Коли все готово, виготовте корпус для автомобіля, надіньте на осі електромотора коліщатка і перевірте, чи працює зібрана конструкція. При натисканні однієї кнопки машинка повинна їхати вперед, а при натисканні другий - назад.
6
На основі цієї простої схеми ви можете виготовити і складніший автомобіль на пульті управління - підключайте фантазію і винаходьте нові цікаві рішення.
Телевізори з дистанційним керуванням давно прижилася в наших будинках. Але іноді не хочеться розлучатися зі старим апаратом, в якому такої функції немає. Домашній майстер, що володіє необхідними навичками, може додати до нього дистанційне керування.
Інструкція
1
Багато пізні уніфіковані чорно-білі лампові телевізори допускають підключення до них стандартних дротових пультів для управління гучністю і яскравістю. Для того, щоб це зробити, необхідно, перш за все, при вимкненому апараті зняти заглушку-замикач з гнізда, позначеного, як «ДУ». Воно може матися як на задній, так і на бічній стінці телевізора. Обов'язково збережіть цю заглушку, оскільки апарат не працюватиме, якщо в гнізді немає ні неї, ні пульта.
2
Візьміть три ізольованих екранованих кабелю довжиною до п'яти метрів. Як на початку, так і наприкінці з'єднайте їх екрани між собою. На вилці, що включається в роз'єм для пульта на телевізорі, перемкніте між собою контакти 3 і 5. Оплітки всіх кабелів підключіть до контакту 1, центральний жили - до контактів 4, 6 і 7.
3
Пульт зберіть в корпусі з негорючого ізолюючого матеріалу. Встановіть у ньому два змінних резистора на 470 кОм. Надіньте на їх вали широкі ізолюючі ручки.
4
У одного резистора перемкніте один з крайніх висновків із середнім. Місце їх з'єднання підключіть до обплетення кабелю. Що залишився висновок приєднаєте до центральної жили кабелю, що йде до шостого контакту роз'єму.
5
У іншого резистора один з крайніх висновків підключіть до обплетення, центральний висновок - центральній жилі кабелю, що йде до контакту 4, а залишився крайній висновок - до центральної жили кабелю, що йде до контакту 7.
6
Підключіть пульт до телевізора. Увімкніть його, і, не торкаючись ніяких струмоведучих контактів пульта, після його прогріву спробуйте покрутити регулятори. Яскравість і гучність повинні почати змінюватися. Якщо один з параметрів наростає при обертанні ручки по за годинниковою стрілкою, а проти неї, вимкніть телевізор, відключіть від нього пульт, поміняйте місцями крайні висновки відповідного змінного резистора, потім знову підключіть пульт до телевізора, і перевірте, чи став параметр регулюватися правильно.
7
При вимкненому телевізорі ретельно заізоліруйте всі з'єднання і закрийте пульт.
8
Щоб телевізор можна було дистанційно включати і вимикати, виготовте спеціальний подовжувач, в якому в розрив ланцюга між виделкою та розеткою включений звичайний вимикач для відкритої проводки, добре укрпленний на ізолювальній основі. В цьому подовжувачі також ретельно заізоліруйте всі з'єднання. Підключіть телевізорі до мережі через нього, помістивши вимикач близько дивана.
9
Якщо в телевізорі немає селектора каналів ДМВ, встановіть його, або, якщо ви не вмієте цього робити, доручіть дану роботу досвідченому майстру. Заодно попросіть його провести профілактику телевізора і очистку його від пилу.
10
Підключіть до селектора каналів ДМВ відеомагнітофон з тюнером, а антену приєднаєте до відеомагнітофона. Включивши обидва апарати, налаштуйте телевізор на частоту модулятора відеомагнітофона, а на самому відеомагнітофоні зробіть настроювання каналів. Тепер їх можна перемикати з пульта. Таким чином, всього у вас вийшло три пульта: для регулювання гучності і яскравості, для управління живленням телевізора, і для перемикання каналів.
Зверніть увагу
Не залишайте ламповий телевізор включеним без нагляду. Поруч з ним тримаєте справний вуглекислотний або порошковий вогнегасник. Вчасно перезаряджайте його.