Як організувати індивідуальне планування.

Якщо вам постійно не вистачає робочого дня і ви постійно змушені працювати в авральному режимі і залишатися після роботи для того, щоб доробити справи, то вам слід проаналізувати цю ситуацію. Цілком ймовірно, що так відбувається зовсім не тому, що у вас занадто багато роботи. Причиною цього може бути те, що ви не вмієте організувати індивідуальне планування свого робочого часу.
Інструкція
1
Мало намітити собі перелік справ, які ви збираєтеся зробити за день. Індивідуальний план необхідно скласти з урахуванням того, що ваша працездатність змінюється протягом дня і, наприклад, з ранку і в певні години після обіду вона максимальна. Ви самі знаєте себе краще, тому визначте ці періоди підвищеної працездатності. Врахуйте в плані й ті щоденні справи, які ви повинні виконати в строго обумовлений час.
2
Передивіться список своїх щоденних справ і визначте пріоритетні і ті, які вимагають максимального зосередження. Намітьте їх виконання на ті години, коли ви можете похвалитися високою працездатністю. Постарайтеся використовувати їх максимально продуктивно і виключіть відволікаючі чинники, зосередьтеся і попросіть колег вас не відволікати.
3
Формуйте великі і подібні за характером завдання в блоки, це допоможе не витрачати час на те, щоб перебудуватися. Така організація роботи за принципом «конвеєра» сприятиме більш ефективному використанню робочого часу. При зміні діяльності зробіть перерву - попийте чаю або просто відверніться на кілька хвилин, щоб «звільнити» голову.
4
Якщо ви працюєте над великим і довгостроковим проектом, не слід відкладати його виконання «на потім». Увімкніть роботу над ним в свій щоденний план і кожен день виконуйте частина цієї роботи. Уже через деякий час ви отримаєте якісь конкретні результати, які служитимуть стимулом для виконання решти етапів. Ви, тим самим, виключіть авральні ситуації і усуньте причину нервозності і стресу.
5
В тому випадку, якщо доручення не має конкретного терміну виконання, то самостійно встановіть його і планомірно працюйте над його виконанням. Ті справи, які можна вирішити швидко, робіть відразу - адже ви все одно попередньо знайомитеся з ними. Якщо є можливість, одразу після прочитання ділового листа або ознайомлення з дорученням, дайте відповідь або виконайте доручення.