Як зробити зігріваючий компрес.

зігріває і розсмоктуючу дію компресу пояснюється його здатністю підсилювати кровообіг. Але щоб його застосування було ефективним, необхідно дотримуватися правильну техніку його накладення.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - бавовняна тканина;
  • - клейонка чи вощений папір;
  • - вата або вовняну хустку;
  • - бинт.
Інструкція
1
Согревающий компрес застосовують як розсмоктуючу або відволікаючу процедуру при запальних процесах в суглобах (поза загостренням), при ангіні (на задньобокову область шиї), ларинготрахеите, отиті, плевриті.
2
зігріває дію компресу пояснюється місцевим рефлекторним дією тепла, що сприяє припливу крові до запаленої ділянки або до близько розташованим органам. Це знижує больову чутливість, а за рахунок посиленого кровопостачання знімає запалення.
3
Для накладення зігріваючого компресу змочіть у воді (кімнатної температури) складену в 4 шари м'яку тканину, відіжміть її і прикладіть на хвору ділянку тіла. Покрийте її клейонкою або вощеного папером, розмір якої повинен бути більше тканини, тобто покриває її. Для збереження тепла прикладіть до клейонці товстий шар вати або вовняну тканину. Розмір кожного шару робіть приблизно на 2 см (з кожного боку) більше попереднього. Для щільного прилягання компресу до шкіри зафіксуйте його бинтом. Тримайте його 6-12 годин.
4
При накладенні зігріваючого компресу на грудну клітку стежте за тим, щоб його краї покривали верхівки легень, а бинт фіксував компрес не тільки навколо грудної клітини, а й заходив за плечі.
5
Якщо компрес необхідно повторити, щоб уникнути роздратування на шкірі, протріть її спиртом, горілкою або винним оцтом. Витріть насухо і через 1 годину накладіть новий зігріваючий компрес. Якщо він ставиться на велику площу, то краще дотримуйтесь постільний режим.
Зверніть увагу
Согревающий компрес протипоказаний при підвищеній температурі, варикозному розширенні вен (на ноги), при атеросклерозі, гіпертонії, при шкірних хворобах, пов'язаних з пошкодженням шкіри - дерматиті, фурункульозі, гнійних висипаннях, а також на місця подряпин, порізів і ран . Також не можна ставити компрес при туберкульозі і в періоди загострення хвороби.
Корисна порада
Замість води для зігріваючого компресу можете використовувати горілку або спирт. Але оскільки вони швидше висихають, міняйте їх частіше.