Як купати хом'ячка. чи залишати купалку хом'яку в клітці.

Підтримка чистоти хутра вашого волохатого друга вимагає постійної уваги з боку господаря. Короткошерсті хом'ячки зазвичай самостійно справляються з чищенням своєї шубки, а ось малюків, яких природа нагородила довгими розкішними пасмами вовни, необхідно вичісувати спеціальною щіткою з м'яким ворсом.
Вам знадобиться
  • - пісок для купання шиншил або хом'яків;
  • - ванночка для купання;
  • - вода;
  • - зоошампунь для гризунів;
  • - рушник;
  • - фен;
  • - гребінець або зубна щітка.
Інструкція
1
Влаштуйте вашому хом'яку пісочну ванночку. Мало кому відомо, що купання у воді Хомко протипоказано, тому для підтримки щоденного туалету вони використовують спеціальний вулканічний пісок. Будьте уважні і не насипайте малюкові звичайного річкового піску - тварина може про нього поранитися. Краще всього використовувати спеціальний пісок для купання шиншил або, якщо знайдете - для купання хом'ячків. Встановіть в клітку невелику ємність і заповніть її піском на 2-3 см. Ваш пухнастий друг сам вирішить, коли йому необхідно прийняти ванну і з величезним задоволенням буде чиститися в міру необхідності.
2
Після купання довгошерстого хом'ячка необхідно вичистити. Візьміть м'яку зубну щітку або спеціальну гребінець для хом'яків і акуратно розчешіть шубку тварини по всій довжині. Слідкуйте за тим, щоб на його тілі не залишилося піщинок або дрібного сміття, оскільки вони можуть травмувати хом'ячка або доставляти йому деяку незручність. Ванночку-купалку можна залишити в клітці назовсім, тільки не забувайте періодично чистити пісок від сміття.
3
Викупайте малюка у воді з шампунем. Вдаватися до такого методу слід тільки в разі крайньої необхідності: якщо тварина заражене паразитами або дуже сильно забруднилася і не може самостійно відчистити свою шубку. Налийте у ванночку невелику кількість теплої води і акуратно помийте тварина за допомогою спеціального зоошампунем для хом'яків. Слідкуйте за тим, щоб вода і мило не потрапили в очі і вуха. Деякі хом'яки дуже люблять водні процедури і охоче на них погоджуються, але, про всяк випадок, будьте готові до того, що ваш малюк не буде в особливому захваті. Після закінчення миття ретельно просушіть хом'ячка за допомогою м'якого рушники та фена.
Зверніть увагу
Хом'ячки дуже схильні до простудних захворювань, тому ретельно прослідкуйте за тим, щоб ваш малюк повністю висох після водних процедур. Волога шубка може послужити причиною найсильнішої застуди.
Корисна порада
При сушінні довгошерстих хом'яків краще відразу використовувати гребінець, щоб шерсть не Скачаємо і не заплуталася.