Як розносити шкіряні чоботи.

Шкіряне взуття - це просто незамінний предмет в будь-якому гардеробі. Дуже часто трапляється так, що після покупки новеньких чобітків помічаєш, що вони трохи тиснуть. Це неприємне відчуття, особливо якщо обновка подобається і немає бажання бігти в магазин і обмінювати її. Існує кілька способів, скориставшись якими, можна спробувати розносити тісне взуття вдома.

Вам знадобиться

- спеціальна розтяжка для взуття; - старі газети; - спирт; - окріп; - поліетиленові пакети.

Інструкція
1
Придбайте спеціальну розтяжку для взуття. Вона випускається у формі спрею і продається практично в будь-якому взуттєвому магазині. Просто збризніть всі місця на взуття, які тиснуть, і після цього відразу надіньте чоботи і походіть в них по будинку в протягом півгодини.
2
Візьміть багато старих газет, змочіть їх водою, порвіть на шматки і заштовхали в нові чоботи. Намагайтеся набивати взуття газетами якомога тугіше, адже від того, скільки газет поміститься, залежатиме ефективність розтяжки. Тепер вам залишається чекати, поки всі газети висохнуть в природних умовах.
3
Можна спробувати розтягнути взуття за допомогою спирту, так як він чудово пом'якшує шкіру. Змочіть їм чоботи з внутрішньої сторони, і, надівши їх на товсті шкарпетки, трохи походіть по будинку поки спирт випарується. На вулицю виходити не можна, тому що на ногах можуть залишитися сліди від фарби, а взуття втратить товарний вигляд.
4
Ще один спосіб - налити всередину чобіт трохи окропу і відразу ж їх надіти. В результаті шкіра розм'якшиться і розтягнеться по вашій нозі, а на взутті не залишиться слідів від води.
5
Візьміть два поліетиленових пакети і вставте по одному в кожен чобіт, потім налийте в них води і гарненько зав'язавши, покладіть взуття в морозилку. При замерзанні вода починає розширюватися, тим самим розтягуючи чоботи.
6
Якщо жоден із способів не допоможе, зверніться в взуттєву майстерню, в якій ваші чобітки будуть розтягуватися із застосуванням спеціальних засобів на спеціальному устаткуванні.
Зверніть увагу

Перед тим, як надягати зволожені чоботи, протріть їх зсередини касторовою олією, взуття буде менше натирати ноги.

Зберігайте взуття в теплому, сухому місці і щодня змащуйте її спреєм або кремом для разнашіванія.

Вирішивши розносити взуття за допомогою цих способів, не втрачайте почуття міри, адже розтягнути взуття набагато легше, ніж повернути їй початковий розмір.

Не можна сушити шкіряне взуття біля батареї та інших опалювальних приладів.