Як заштопати брюки.

Дірка, що розійшовся шов або поріз на брюках - ще не привід нести їх у сміттєвий ящик. Улюблену річ можна спробувати відреставрувати. Багато що залежить від типу пошкодження тканини - деякі легко зашити парою стібків, інші зажадають накладення латок. Запасіться часом, дістаньте пристосування для штопання і приступайте до роботи.
Вам знадобиться
  • - штопальні нитки;
  • - голки;
  • - ножиці;
  • - клапті тканини;
  • - гриб для штопання.
Інструкція
1
Підготуйте швейний набір. Вам знадобляться нитки в тон брюк, грибок для штопання або будь-який інший предмет з гладкою опуклою поверхнею, голки і клапті тканини для латок відповідного кольору і текстури. Врахуйте, що ретельна штопання потребуватиме чимало часу.
2
Найпростіше зашити речі, що розійшлися по шву. Виверніть їх навиворіт, підпорі діри з обох боків на пару сантиметрів для забезпечення більш рівного шва. Подрежьте ножицями разлохматіть краю тканини. Приметайте або подколіте шпильками обидва полотнища штанин. Прострочіть шов на машинці.
3
Дуже часто штани протираються в кроці. Якщо ви бачите, що тканина в цьому місці стає тоншою, а її переплетення рідшає, пора вживати заходів. Підберіть шматок тканини відповідного кольору (ідеально, якщо це матеріал, з якого зшита сама річ). Якщо брюки з матеріалу-стрейч, скористайтеся шматком трикотажного полотна. Знайдіть нитки в тон і голку з гострим кінчиком і досить широким вушком. Не користуйтеся товстими голками - вони можуть пошкодити тканину і збільшити дірку.
4
Виверніть брюки навиворіт. Підкладіть клапоть на місце дірки або розрідженій тканини так, щоб він повністю покрив постраждале місце і з усіх боків залишався запас не менше одного сантиметра. Приметайте його широкими стібками по контуру ушкодження. Чи не натягуйте тканину, вона повинна лежати вільно. Дрібними стібками пришийте латку до тканини брюк.
5
Якщо дірка в кроці невелика, її можна заштопати. Всуньте в голку м'яку і рихлу нитка, призначену спеціально для штопання. Виверніть брюки навиворіт і натягніть тканину на грибок. Прокладіть кілька великих стібків через дірку, кладучи нитки паралельно. Після цього починайте накладати дрібні перпендикулярні стібки, чіпляючи їх за нитки вийшла основи. Намагайтеся не стягувати тканину, шийте вільно. Закінчивши обробку, закріпіть нитку кількома дрібними стібками.
6
Іноді на брюках виявляються дрібні дірки близько кишень або крихітні ділянки, пропалені цигаркою. Оцініть розмір ушкодження. Незначні діри можна ліквідувати кількома дрібними стібками, зробленими нитками в тон. Кладіть їх вільно, намагаючись відповідати переплетенню тканини. Найлегше зашити пухкі пістрявоткані матеріали начебто твіду.