Як закрити диск від запису.

Закриття диска або фіналізація виробляється при записи компакт-дисків формату «Аудіодиск». Виконання цієї процедури обов'язково, щоб на ваш диск не було додано зайвих композицій, які можуть привести до поганого читання решти треків на носії.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення CDBurnerXP.
Інструкція
1
Для запису дисків завжди рекомендується використовувати безкоштовні аналоги об'ємних програмних пакетів, в установці яких користувач найчастіше не потребує. Такою програмою для запису компакт-дисків є CDBurnerXP, дистрибутив якої можна скачати на офіційному сайті http://www.cdburnerxp.se. На завантажившись сторінці натисніть велику кнопку «Викачати безкоштовно».
2
Після її установки на робочому столі з'явиться ярлик, який потрібно запустити. Перед вами з'явиться головне вікно програми. Виберіть елемент «Аудіодиск», щоб записати mp3- або flac-файли. В наступному вікні необхідно знайти файли, які ви хочете записати і перемістити їх на блок вашого пустого диска. Натисніть кнопку «Додати» або скористайтесь затиснутою лівою кнопкою миші.
3
Після додавання групи файлів подивіться на смугу стану диска, якщо вона змінила колір із зеленого на червоний - файлів досить багато, частина доведеться прибрати. Не забувайте, що ви переводите стислі файли в стандартний CD-формат. Видаліть деякі композиції до появи смуги зеленого кольору.
4
Вставте чистий диск в лоток і у вікні програми натисніть кнопку «Записати». У вікні, необхідно вказати додаткові параметри запису: швидкість запису, кількість примірників і т.д. Одна з останніх опцій, яку необхідно вибрати - «Завершити диск». Поставте відмітку напроти цього пункту і натисніть кнопку «Записати диск».
5
Через кілька секунд почнеться підготовка файлів до їх запису на чистий компакт-диск. Процес запису може тривати від кількох хвилин до декілька десятків (все залежить від обраної швидкості). Ідеальною швидкістю для запису компакт-дисків вважається найменша швидкість, але в деяких випадках користувачеві не терпиться послухати свіжозаписаного диск, тому часто такі диски виявляються неробочими.
Закриття (фіналізація) диска з даними необхідно виконувати в тих випадках, коли ви не збираєтеся надалі виробляти дозапис на нього яких-небудь ще файлів. Функція закриття дисків присутній практично у всіх програмах запису дисків.
Вам знадобиться
  • Програма для запису дисків, наприклад, Nero або CD Burner XP.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму Nero. При установці виконайте необхідні дії з налаштування системи та відкриттю файлів. Запустіть її. Виберіть в головному меню пункт «Запис диска з даними» в розділі CD або DVD.
2
Підготуйте до запису всі потрібні файли, обов'язково перевірте їх на наявність вірусів. Розкладіть їх по кінцевим теках розташування, перейменуйте, якщо необхідно, оскільки після запису зробити це буде неможливо.
3
Виберіть пункт «Новий проект». У вікні за допомогою піктограми зі знаком + виберіть додаються в проект записи підготовлені вами файли. Вставте диск у привід, це може бути як абсолютно чистий носій, так і незакритий диск з даними і вільним місцем для дозаписи файлів.
4
Переконайтеся, що на диску вистачить місця для всіх файлів, і виконайте пропалення (запис), встановивши попередньо параметри запису і зазначивши прапорцем пункт меню «фіналізувати диск». Після цього перевірте, чи правильно ви виконали операцію - якщо на диск більше не можна записати жодної інформації, значить, все було зроблено вірно.
5
Дійте за аналогічною схемою, якщо у вас встановлена програма CD Burner XP або інший додаток для запису даних на оптичні носії. Вони всі працюють за схожою схемою, головне, не забудьте відзначати галочкою пункт «фіналізувати диск».
6
Якщо ви не хочете додавати файли на диск, а просто хочете виконати його закриття, для цього просто спробуйте виконати прожиг без додавання файлу. Якщо не виходить, скиньте на диск прихований файл невеликого розміру і фіналізують носій.
7
Для цього відзначте галочками атрибут «Прихований», попередньо натиснувши на файлі правою кнопкою миші і вибравши його властивості. Таким чином, на диску він відображатися не буде, якщо на комп'ютері не включений перегляд прихованих файлів і папок.
Зверніть увагу
Переконайтеся, що записали на диск необхідні дані перед його закриттям.
Корисна порада
Якщо сумніваєтеся, краще залиште диск відкритим і закрийте його пізніше.