Як відформатувати системний жорсткий диск.

Для форматування деяких розділів жорсткого диска зазвичай використовують стандартні засоби операційних систем Windows. Проблема в тому, що даний метод не підходить для видалення інформації з системного розділу диска.
Інструкція
1
Форматування розділу жорсткого диска призводить до повного стирання інформації, яка зберігається на ньому. Якщо у вас є будь-який диск, що дозволяє отримати доступ до командного рядка або DOS-режиму комп'ютера, вставте його в привід і включіть ПК. Після завантаження командного рядка введіть команду disklist і подивіться список існуючих розділів. Уточніть букву того з них, який необхідно відформатувати.
2
Введіть команду format C: і натисніть клавішу Enter. В цьому прикладі С - буква потрібного розділу. Дочекайтесь повідомлення про те, що операція завершена успішно.
3
Ще один спосіб видалити інформацію з системного локального диска - встановити на нього нову ОС. Для цього використовуйте інсталяційний диск Windows. Після відкриття меню з вибором розділу для продовження установки виберіть той з них, які необхідно очистити. В наступному вікні виберіть пункт «Форматувати в NTFS» та підтвердіть запуск процесу.
4
При роботі з настановним диском Windows Seven можна не тільки відформатувати потрібний розділ, а й змінити його параметри, а саме: розширити те, видалити його, з'єднати кілька розділів в єдиний локальний диск.
5
Ще один варіант форматування системного розділу жорсткого диска - підключення його до іншого комп'ютера. Цей метод дозволяє запустити операційну систему з іншого вінчестера і виконувати будь-які операції з розділами вашого диска. У тому випадку, якщо ваша операційна система перестала завантажуватися, ви можете скопіювати важливу інформацію на інший розділ диска. Використовуйте даний метод в тому випадку, якщо ви не можете отримати доступ до необхідної інформації за допомогою свого комп'ютера.
Корисна порада
Будьте уважні при роботі з командним рядком. Випадкове форматування не ту розділу може привести до серйозних наслідків.
Для повного очищення жорсткого диска або одного з його розділів рекомендують використовувати процес форматування. Здійснити його можна, вдавшись до різних перевіреним методам.
Вам знадобиться
  • - інсталяційний диск Windows.
Інструкція
1
У тій ситуації, коли вам потрібно відформатувати розділ жорсткого диска , на якому не встановлена операційна система, скористайтеся стандартними утилітами операційної системи Windows. Перейдіть в меню «Мій комп'ютер».
2
Клацніть правою кнопкою миші по розділу або цілому диску, який потрібно відформатувати. Виберіть пункт «Форматування». Вкажіть розмір кластера майбутнього тому та тип його файлової системи. Додайте мітку тому, якщо це необхідно. Натисніть кнопку «Почати», щоб запустити процес форматування розділу.
3
Якщо вам потрібно відформатувати системний розділ жорсткого диска , то завдання трохи ускладнюється. Вийміть жорсткий диск з системного блоку. Підключіть даний вінчестер до іншого комп'ютера. Увімкніть цей ПК.
4
Запустіть операційну систему. Перейдіть в меню «Мій комп'ютер». Повторіть алгоритм, описаний в другому кроці. Вимкніть комп'ютер. Встановіть жорсткий диск в перший ПК.
5
Якщо у вас відсутня можливість підключення вінчестера до іншого комп'ютера, то відформатуйте системний розділ під час установки іншої операційної системи. Вставте диск, що містить файли Windows, в привід. Увімкніть комп'ютер.
6
Запустіть процес установки нової операційної системи. Коли процес установки дійде до вибору розділу жорсткого диска , вкажіть той локальний диск, на якому встановлена операційна система, що підлягає видаленню.
7
У наступному вікні виберіть пункт «Форматувати в FAT32" або "Форматувати в NTFS». Встановіть нову операційну систему на вибраний розділ.
8
Програма установки ОС Windows Seven і Vista дозволяє ретельніше налаштувати стан жорстких дисків. Спочатку натисніть кнопку «Налаштування дисків» (Disk Settings) для виведення меню додаткових функцій.
9
Виберіть жорсткий диск або його розділ, на якому встановлена операційна система. Натисніть кнопку "Форматувати". Вкажіть розділ для установки нової операційної системи. Натисніть кнопку «Встановити».