Як вставити вінчестер.

Щоб не помилитися при виборі нового жорсткого диска, необхідно дотримуватися певних правил. Природно, потрібно вміти правильно підключати вінчестер до комп'ютера. Інакше можна зіпсувати не тільки жорсткий диск, але й інші пристрої ПК.
Вам знадобиться
  • - Перехідник IDE-SATA.
Інструкція
1
Почніть з визначення роз'ємів, які використовуються для підключення жорстких дисків. Це можуть бути порти IDE і SATA. Вимкніть комп'ютер і відкрийте кришку корпусу системного блоку. Якщо ваш вінчестер підключений через вузький канал, то придбайте новий SATA-диск. Якщо для з'єднання вінчестера з материнською платою використовуйте багатожильний широкий роз'єм, значить вам потрібен жорсткий диск з портом IDE.
2
Зверніть увагу на тип харчування жорсткого диска. Це може бути білий чотирьохканальний порт або чорний широкий роз'єм. Деякі моделі материнських плат дозволяють підключати одночасно обидва типи жорстких дисків. Зазвичай в таких ситуаціях канал IDE призначений для підключення DVD-приводу, але він може бути використаний і для роботи з жорстким диском. Придбайте спеціальний перехідник SATA-IDE, якщо вам потрібно підключити вінчестер певного формату.
3
Встановіть жорсткий диск у спеціально відведене для цього гніздо. Закріпіть пристрій за допомогою шурупів. Підключіть необхідні роз'єми. При роботі з новими материнськими платами краще підключати основний вінчестер до каналу SATA1. Увімкніть комп'ютер. Відкрийте меню BIOS. Перейдіть до пункту Boot Options. Переконайтеся в тому, що завантаження буде виконана з того вінчестера, на якому встановлена операційна система. Якщо ви використовуєте жорсткі диски різних типів, то переконаєтеся в тому, що пункт SATA/IDE Mode активний. В іншому випадку один з дисків може не визначитися. Перезавантажте ПК.
4
Після входу в операційну систему відкрийте меню «Мій комп'ютер». Дочекайтеся автоматичного визначення підключеного обладнання. Виконайте форматування нового жорсткого диска. Це необхідно для правильної роботи пристрою.