Як виростити батат.

Батат - це культура, поширена в країнах з тропічним і субтропічним кліматом. Але виростити його можна і в південних районах Росії. Бульби батату відрізняються від звичайної картоплі своїм солодким смаком і великим вмістом вуглеводів в складі.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся вирощувати батат на невеликій ділянці землі, придбайте всього кілька бульб. А щоб підготувати до пророщування, продезінфікуйте їх слабким розчином мідного купоросу. Потім візьміть ящик заввишки не більше 20 сантиметрів, наповніть його грунтом, що складається на 2/3 з пухкої грунту, зернистого піску і перегною в рівних кількостях. А зверху насипте 4-сантиметровий шар крупного піску.
2
Помістіть батати в ящик, злегка втисніть їх в грунт і засипте піском. Поставте ящик на піддон і встановіть його на підвіконні. Оптимальна температура для пророщування не повинна бути нижче 18оС і вище 27оС. Для підтримки вологи поливайте грунт один раз на кілька днів.
3
Як тільки на проростках з'являться від 4 до 6 міжвузлів, відокремте пагони від бульби і відсадите їх в парник або в горщик з грунтом. Зазвичай проростки починають з'являтися через місяць після закладки бататів в ящик. Знімайте паростки з бульб через кожні 8 або 10 днів.
4
Як тільки грунт прогріється досить добре, висадіть батати у відкритий грунт. У південних районах посадка зазвичай починається в кінці квітня і закінчується на початку червня. Посадку у відкритий грунт виробляєте невкорінені живцями, відокремленими від паростків в ранній період, або пікірувати розсадою.
5
При посадці живцями відбирайте тільки ті, які мають від 4 до 5 междоузлий. Видаліть з них все великі листи, залишивши лише черешки. При достатньому зволоженні ґрунту корінці будуть швидко розвиватися на вузлах.
6
Оберіть ділянку і підготуйте для батата гряду. Найбільш придатними є добре освітлені і прогріваються схили. Грунт може бути мулистій або піщаної, а також добре підійдуть легкі суглинки. Гряда повинна бути якомога більш високою з шириною не менше 70 сантиметрів.
7
Залишайте відстань між кущами розсади від 30 до 50 сантиметрів в ряду. Чим більше довгоплетиста сорт ви вибрали, тим більше воно має бути. Поливати батат потрібно регулярно, особливо в період укорінення живців. Потім кількість поливів необхідно скоротити, а за 15 днів до збирання врожаю припинити зовсім. Термін збору бульб залежить від часу посадки, але зазвичай припадає на середину вересня.
8
Викопуйте батати тільки з сухого ґрунту в сонячну погоду. Бульби, зібрані за таких умов, будуть добре зберігатися в сухих і провітрюваних приміщеннях від півроку і більше. З найбільш врожайних рослин зніміть верхівкові живці та укоренити в горщиках, щоб навесні їх знову можна було посадити у відкритий грунт.