Як просвердлити квадратний отвір.

Технологія свердління квадратних отворів була запатентована ще в далекому 1916 році, проте й донині теслі-любителі використовують для цих цілей ножівки, долото або навіть звичайні круглі свердла. Між тим, для створення квадратного отвору в монолітній стіні, наприклад, шафи або шпаківні достатньо прикріпити до побутової дрилі невелике пристосування.
Вам знадобиться
  • - трикутник Рело;
  • - дриль;
  • - фіксує рама.
Інструкція
1
Квадратні отвори в усьому світі створюються за допомогою спеціальної деталі, названої на честь геометричної фігури німецького вченого Франца Рело - однойменного трикутника. Рело - це трикутник, сторони якого ніби вигнуті назовні. Деталі, в основі яких лежить дана фігура, використовуються в самих різних галузях виробництва, починаючи від космічного кораблебудування і закінчуючи побутовими приладами. Для свердління твердих поверхонь використовується трикутник Рело з заточеними краями і особливим отвором посередині. Для початку роботи вставте в такий отвір свердло побутової дрилі. Кріплення повинно бути жорстким, тому потрібно ретельно підібрати діаметр свердла. Якщо трикутник Рело має наскрізний отвір, необхідно вивести буря частина свердла назовні з іншого боку деталі.
2
Вставте трикутник Рело в фіксуючу рамку і потім закріпіть її на дрилі. Таким чином виходить пристрій, щільно прикріплюється і до стіни, на якій з'явиться отвір, і не «плаваюче» в руках майстра при активній роботі.
3
Якщо необхідно просвердлити досить глибоке квадратний отвір, то патрон дрилі і трикутник реле з'єднайте карданним валом. Для найбільш ефективної і швидкої роботи перевірте полози рамки на наявність свіжої мастила.
4
Вийшло в результаті слив не буде ідеально квадратним - його кути виявляться злегка округленими. Якщо ж необхідно домогтися форм ідеального квадрата, кути отвори обробіть відповідним за розміром надфилем - невеликим напилком з дрібною насічкою, який виготовляється з високовуглецевої інструментальної сталі і застосовується для зачистки і обробки поверхонь дрібних точних деталей
Корисна порада
Повний комплект для свердління квадратних отворів можна придбати в будь-якому гарному магазині, що спеціалізується на будівництві та ремонті.
Навіть найдрібніший ремонт в квартирі немислимий без свердління дірок. Без використання дрилі не повісиш навіть звичайну поличку на стіну. Просвердлити отвори якісно і без проблем допоможуть деякі поради бувалих.
Інструкція
1
Бетонна стіна насилу піддається впливу навіть твердосплавного свердла. Часто воно натикається на дрібні камінчики. Щоб справитися з цією напастю, попередньо розбийте камінчики за допомогою ручного пробійника.
2
Дірку в бетоні можна проробити з допомогою пробійника. Його зробіть з свердла, заточеного під «ластівчин хвіст». За такого інструменту наносять не надто сильні удари молотком, поступово повертаючи його навколо своєї осі. Кілька хвилин - і отвір готове.
3
Проробляючи отвори в цеглі, періодично змочуйте свердло водою. Це суттєво полегшить процес свердління.
4
Щоб крихти матеріалу, що піддається свердлінню, що не летіли в очі, спорудити захисну воронку з дроту і надіньте її на електродриль. Таку імпровізовану воронку обтягніть прозорою плівкою для збереження огляду. Подібний пристрій допоможе при проробляє отворів в стелі.
5
Якщо скласти аркуш паперу під гострим кутом і пристосувати його за допомогою ізоляційної стрічки під місцем, де планується робити дірку, то ви зможете таким чином зберегти підлогу від крихт і частинок пилу при свердлінні.
6
Замість дерев'яної пробки або стандартного дюбеля можна використовувати звичайний старий капронову панчоху. Виготовлене отвір щільно заткніть подрібненим капроном і і застроміть в нього розжарений цвях. Вкручувати шуруп треба відразу, поки розплавлений капрон не схопився.
7
Зміцнити шуруп в стіні з міцного бетону можна, зробивши отвір свердлом меншого діаметру, щоб шуруп вворачивают в нього із зусиллям. В цьому випадку додаткові пристосування у вигляді пробок не знадобляться.
8
Припустимо, що вам треба проробити в стіні наскрізний отвір, а довжина свердла не дозволяє це зробити в один прийом. В цьому випадку дірки слід просвердлити спочатку з одного боку стіни, а потім з протилежного. Для відшукання на протилежній стороні стіни точки свердління використовуйте поміщений в отвір магніт. Стрілка компаса, піднесена до стіні, точно вкаже місце для свердління.
9
Полки, на які планується ставити важкий вантаж, рекомендується кріпити не так на шурупи, а на болти. Вибийте в стіні отвори, закріпіть в них болти за допомогою цементу. При цьому залиште деяку частину різьблення виступаючої. Навішені на болти полки кріплять гайками.
10
Відшукати старе отвір в стіні вам допоможе завбачливо закладений в нього маленький металевий кулька. Навіть заклеєна шпалерами, така дірка згодом може бути легко виявлена за допомогою магніту.
11
Це лише деякі з прийомів, використовуваних майстрами. Але й такий невеликий арсенал хитрощів непогано допоможе вам в домашньому ремонті.