Як з'єднати два ноутбуки кабелем.

Існує декілька способів з'єднати між собою два мобільних комп'ютера. Якщо ви вирішили використовувати кабель, то врахуйте декілька правил, які допоможуть правильно налаштувати мережу.
Вам знадобиться
  • - Мережевий кабель cross.
Інструкція
1
Придбайте мережевий кабель потрібної довжини. На обох його кінцях повинні бути розташовані LAN-конектори. Для прямого з'єднання двох комп'ютерів рекомендують використовувати кабелі з перехресним обтиском (crossover cable). Більшість сучасних мережевих плат здатне визначати положення жив і автоматично підлаштовуватися для виконання потрібних функцій.
2
Включіть обидва мобільних комп'ютера і підключіть до їх мережевим адаптерам обраний кабель. Почекайте деякий час, поки система автоматично визначить нову мережу. При роботі з ОС Windows Vista і Seven виберіть тип «Домашня мережа» після появи відповідного вікна. Це дозволить вам швидше налаштувати параметри роботи мережі.
3
Ваша локальна мережа, що складається з двох ноутбуків, готова до роботи. Якщо один з мобільних комп'ютерів підключений до інтернету, наприклад через USB-модем, то ви можете забезпечити доступ в мережу другого пристрою. Для цього активуйте використання статичної IP-адреси для мережевого адаптера того ноутбука, який вже підключений до інтернету.
4
В налаштуваннях другого пристрою вкажіть обраний IP-адресу, ввівши його в поля «DNS-сервер» і «Основний шлюз». Природно, в даному випадку також необхідно використовувати статичний (постійний) IP.
5
Якщо ви об'єднали комп'ютери в локальну мережу для швидкого обміну інформацією між ними, то встановіть певні дозволи для загальнодоступних папок. Це дозволить вам швидко отримувати доступ до потрібних файлів, не турбуючись за безпеку операційних систем. Пам'ятайте про те, що стандартний брандмауер Windows і інші програми, що аналізують трафік, можуть перешкоджати отриманню доступу до вашого комп'ютера.
Корисна порада
При роботі з ноутбуками розумніше використовувати для їх з'єднання бездротової канал Wi-Fi. Це можна здійснити в тому випадку, якщо жоден з них не є частиною іншої бездротової мережі.
Сучасні переносні комп'ютери в домашніх, так і в офісних умовах зазвичай використовуються не як самостійні робочі станції, а для роботи з віддаленими комп'ютерами. Найчастіше це сервери глобальної мережі, трохи рідше - інші локальні комп'ютери. В ноутбуках є вбудовані програмні і апаратні засоби для з'єднання їх між собою, але процедуру цю не можна назвати дуже простий.
Інструкція
1
Об'єднання ноутбуків в локальну мережу почніть з підготовки до цього апаратних засобів. Вам потрібно забезпечити передачу даних з одного комп'ютера на інший - виберіть найбільш зручний спосіб. Один зі способів - використовувати роутер. Більшість таких пристроїв можуть грати роль бездротової точки доступу в локальну мережу і забезпечувати для всіх комп'ютерів мережі підключення до інтернету. Практично всі сучасні ноутбуки можуть працювати з роутером через Wi-Fi.
2
Інший спосіб з'єднання комп'ютерів - кабельна мережа Ethernet. Ноутбуки забезпечені мережевими картами, що дозволяє з'єднувати їх безпосередньо проводом «кручена пара». Перевага цього способу в його дешевизні і найбільшій швидкості обміну даними. А недоліки в тому, що доведеться мати справу з кабелем - спочатку подбати про правильному порядку під'єднання +8 проводков до конектора, потім розмістити цей кабель в кімнаті або простягнути його між різними кімнатами.
3
Ще один варіант - з'єднання через USB-роз'єм з використанням іншого додаткового пристрою USB-хаба. Цей спосіб більше підходить для тих випадків, коли об'єднувати кілька ноутбуків треба не дуже часто. Їм можна користуватися як зарядним пристроєм - вставив два штекера в роз'єми двох комп'ютерів, попрацював і прибрав хаб.
4
Після того як спосіб з'єднання визначений, контакт ноутбуків через нього встановлений, переходите до програмної частини процедури. Найчастіше сучасні ноутбуки продаються з попередньо встановленою операційною системою «Windows 7 Початкова». Ця версія не дозволяє створювати «домашню групу» для спільної роботи комп'ютерів, тому на один з них треба встановити більш просунутий варіант Windows 7.
5
Створіть «домашню групу» на одному з ноутбуків. Для цього розкрийте головне меню, наберіть «дому» і клікніть по посиланню «Домашня група» в результатах пошуку. Таким способом ви запустите майстер створення цієї групи - дотримуйтесь його вказівок.
6
Підключіть другий ноутбук до створеної групі. Для цього, як і в попередньому кроці, запустіть програму-майстер. Вона сама виявить вже існуючу групу, і ви зможете за допомогою цього додатка до неї підключитися, ввівши пароль, створений в ході роботи майстра на попередньому кроці.