Як закінчити суперечки.

Іноді складається така ситуація, коли в будинку раз у раз відбуваються суперечки. Сперечатися можуть як чоловік з дружиною, так і проживають або часто бувають у гостях батьки подружжя та інші родичі. Нерідко суперечки переростають у сварки і образи, а це вже загрожує серйозним погіршенням сімейних відносин. Як же повестися, щоб спори, нарешті, закінчилися?
Вам знадобиться
  • - сімейний психолог.
Інструкція
1
Проаналізуйте, хто в сім'ї найчастіше затіває суперечки. На думку психологів, деякі люди схильні робити це, незалежно від того, яке в дійсності їхню думку. Наприклад, чоловік пропонує провести відпустку за кордоном, а дружина тут же починає розписувати переваги відпочинку на російських курортах. Однак, якби чоловік запропонував поїхати в Сочі, дружина з таким же завзяттям взялася б умовляти його відправитися до Туреччини. Незважаючи на те, що така поведінка є неадекватним, зустрічається воно досить часто. Якщо ця ситуація має місце у вашій родині, від вас буде потрібно проявити трохи хитрості. Чи не висловлюйте сперечальників свого справжнього думки, навпаки, дайте йому зрозуміти, що схиляєтеся до протилежного варіанту. Коли людина стане заперечувати вашу точку зору, вам залишиться тільки погодитися з ним, і в підсумку ви досягнете того, чого хотіли.
2
Щоб закінчити вже розпочатий суперечка, припиніть підливати масла у вогонь, тобто просто мовчите. Пам'ятайте, що на якомусь етапі розумні аргументи перестають сприйматися сперечаються і залишається тільки бажання перемогти в словесному поєдинку. При цьому ви не зобов'язані відмовлятися від своєї точки зору: поступите по-своєму, нікому нічого не доводячи.
3
Для профілактики суперечок в сім'ї введіть таке правило: висловлюватися і брати участь в обговоренні можуть всі домашні, але рішення приймає хтось один. Іншими словами, вам потрібно визначити главу сім'ї, чий авторитет незаперечний. Для тих членів сім'ї, хто забуде про це правило, придумайте жартівливе покарання, наприклад, ця людина весь тиждень викидає сміття з відра.
4
В важких ситуаціях зверніться за консультацією до сімейного психолога, який зорієнтує домочадців не так на відстоювання власної думки, а на пошук компромісу, який більш-менш влаштує всіх.