Як усунути текти труби.

Пошкодження водопровідної труби може виникнути з двох причин: від корозії і деформації, викликаної фізичним впливом. Корозії піддаються тільки металеві труби, в той час як від механічного пошкодження не застрахована жодна труба. Є способи зупинити текти своїми силами до приходу сантехніка.
Вам знадобиться
  • 1-2 хомута необхідного діаметра
  • гумова стрічка
  • ущільнювач
  • дріт
  • розвідний ключ
  • олійна фарба
Інструкція
1
Найшвидший і надійний спосіб усунути протікання - накласти хомут з гумовим ущільнювачем. Спочатку необхідно перекрити і гарячу і холодну воду вентилем. Відверніть болти, накладіть на місце течі гумовий ущільнювач і оберніть навколо цього місця хомут. Пам'ятайте, що скріплювати хомут потрібно на протилежній від діри стороні, інакше фіксація буде нещільної. Закручувати гайки потрібно розвідним ключем. Якщо текти велика, то для неї можуть знадобитися 2 хомута з різьбленням. В цьому випадку щільний шматок гуми прикладається до течі, зверху і знизу накладаються хомути. Такі хомути можна затягнути за допомогою викрутки.
2
Якщо можливості купити хомут немає, то усунути текти можна, обмотавши її гумовою стрічкою. Її можна вирізати з велосипедної шини та інших підручних матеріалів. Поверх стрічки потрібно туго намотати дріт, щільно укладаючи витки.
3
Якщо текти виникла поруч з різьбленням, то усунути її можна, наклавши гумовий джгут. Умочіть його в масляну фарбу і туго обмотайте місце з'єднання. Коли фарба висохне, отвір буде надійно герметизоване.
4
Звичайно це все тимчасові заходи. Якщо труба ушкодилася від іржі, то потрібно обов'язково при першому випадку замінити весь трубопровід. Якщо ж труба лопнула від надмірного механічного напруги, необхідно захистити в подальшому її від можливого впливу. Саме ж місце течі потрібно запаяти.
У старих будинках труби зазвичай мають поганий стан. Саме тому все частіше люди проводять заміну старих проіржавілих труб на нові пластикові. Однак не кожен має таку можливість. В таких ситуаціях треба просто змиритися. Старі труби часто починають текти. протечкой водопроводу можна усунути самостійно.
Інструкція
1
Для початку необхідно перекрити водопровід. Відзначимо, не потрібно повністю перекривати воду в будинку. Необхідно тільки закрити вентилі, які розташовуються в санвузлі або ж на кухні. До вентилів завжди повинен бути вільний підхід. Необхідний він для швидкого реагування на проблему. Рекомендується не закривати їх шафами і декоративними панелями. В момент протечки важлива кожна секунда.
2
Отже, вентилі перекриті. Далі необхідно постаратися швидко ліквідувати калюжі води. Проблеми можуть виникнути, якщо у вас на підлозі укладений паркет. В цьому випадку вода може потрапити до сусідів знизу. Найпростіше для усунення води використовувати непотрібні ганчірки або брудну білизну.
3
Якщо прорив невеликий, то його можна усунути проблему самостійно. Найпопулярнішим способом є установка бандажа з прокладкою. Для цього потрібно взяти шматок гуми. Розмір її повинен бути більше, ніж пробій в трубі. Кріпити її найкраще за допомогою хомута. Продаються вони практично в будь-якому господарському магазині. Якщо ж поруч не виявилося хомута, то необхідно міцно примотати латочку дротом.
4
Також ви можете усунути протікання за допомогою бандажа. Бандаж повинен складатися з склотканини або ж іншого водостійкого матеріалу. Цю тканину можна наклеїти епоксидною смолою або спеціальним клеєм. Ширина клаптя тканини повинна бути більше, ніж розмір пробою на 5-6 сантиметрів. Клей або смолу потрібно нанести на всю поверхню тканини з одного боку. Потім проводиться фіксація стяжкою або хомутом. Саме таким чином можна досягти якісної ізоляції труб. Клей повинен сохнути більше доби. Тільки після цього можна приступати до запуску водогону.
5
Також ви можете використовувати холодну зварювання. З її допомогою можна надійно зчепити поверхні з дерева, металу, гуми, скла. Наносити її необхідно на пошкоджену поверхню. Застигне вона вже через 20 хвилин після нанесення. Перед тим, як наносити склад потрібно протерти поверхню труби спиртом або ацетоном. Працюйте в гумових рукавичках.