Як полірувати ніж. Як відполірувати лезо ножа.

Ніж - один з найдавніших видів холодної зброї, не тільки дійшов до наших днів, але й повсюдно використовується і понині. В давнину полірування ножа займала досить багато часу і вимагала вправності та вміння. Зараз навіть для такої операції, як сатинована полірування, потрібно лише дисковий верстат і кілька видів спеціального паперу.
Вам знадобиться
  • - полірувальна суміш;
  • - полірувальна стрічка;
  • - регульований дисковий верстат.
Інструкція
1
Підготуйте ніж для полірування. Для цього бажано зняти клинок з рукоятки, проте можна і просто звернути рукоятку в тканину або малярську стрічку, щоб уникнути пошкодження зброї.
2
Починати обробку клинка необхідно добре просаленной стрічкою високої зернистості (від 240 до 320 одиниць), використовуючи спеціальну полірувальну суміш. Початкову стадію полірування можна продовжити на полірувальну диску, проте швидкість його обертання в такому випадку не повинна перевищувати 1750 оборотів в хвилину. В якості полірувальної суміші найкраще використовувати дуже поширену рідина на основі клею SF 300. Початкова стадія поліровки завершується, коли на клинку з'являється рівний і одноманітний малюнок подряпин.
3
Потім полірувальний комплект необхідно змінити на склад середнього типу. У даному кроці головне - не переборщити. Як правило, достатньо кілька разів пройтися по обидва боки леза у напрямку від обуха до ріжучої кромці. Для цієї стадії рекомендується використовувати так званий «середній» полірувальний склад RCH Green Chrome. По завершенню даного етапу на ножі не повинно залишитися подряпин, а у клинка з'явиться матовий блиск.
4
Остаточна поліровка проводиться на шліфувальному верстаті з використанням кола з прошитої марлі, обертового як і раніше зі швидкістю 1750 обертів на хвилину. На круг попередньо тонким шаром наноситься полірувальна мазь. Полірування необхідно наносити на круг кілька разів до тих пір, поки клинок ножа не виявиться покритим тонким шаром затверділого складу.
Зверніть увагу
Високоякісний ніж з особливим заводським покриттям не рекомендується полірувати навіть після закінчення гарантійного терміну.
Шліфування - тонкий процес доведення леза, якого потребує більшість куплених ножів. Надайте ріжучої кромці приладу гостроту, яка дозволить використовувати його, не докладаючи додаткових зусиль.
Вам знадобиться
  • - двошаровий шліфувальний брусок;
  • - вологий рушник;
  • - сталевий брусок.
Інструкція
1
Шліфуйте ніж два або три рази на рік. Підготуйте двошаровий абразивний брусок. Запобігаючи ковзання по столу, покладіть під нього вологий рушник. Візьміть ніж в руку і встановіть його підставу на один з кутів заточки. Іншою рукою притисніть під гострим кутом кінчик до більш грубою стороні каменю, розташовуючи фаску ножа паралельно поверхні шліфувального бруска.
2
Плавно водячи ножем справа наліво, наведіть його лезо по каменю в напрямку, перпендикулярному ріжучої кромці в місці зіткнення. Пам'ятайте, що абразивні зерна створюють на металі канавки, надаючи лезу форму пилочки і збільшуючи ефективність різання.
3
Переверніть брусок і встановіть лезо під кутом 20 ° до його поверхні. Ведучи клинок, поступово переміщайте точку дотику до його вістря. Не допускайте, щоб ніж зривалася з каменю і дряпалася його бічна сторона. Не порушуйте кут заточування і злегка піднімайте ручку над каменем, доходячи до дугоподібної форми ножа.
4
Обробляйте лезо до утворення на ньому невеликого рівномірного задирки. Переверніть клинок і повторіть процедуру на його зворотній стороні. Слідкуйте за тим, щоб обидві поверхні ножа стали плоскими і утворили ріжучу кромку, що нагадує пилку з видимими неозброєним оком зубчиками. Врахуйте, що таке лезо більш ефективно, ніж гладке, але якість його заточування недовговічне.
5
Для успішної роботи ножа зробіть його доведення. Використовуйте довгий сталевий брусок, нерідко входить в комплект ножів, або придбайте його окремо. Встановіть брусок на кухонній стіл і щільно притисніть до нього загострений кінчик ножа.
6
Нахиляючи клинок в бік леза, проведіть їм кілька разів по поверхні бруска. Повторіть процедуру на протилежній стороні леза. Пам'ятайте, що доведення ножа досить проводити один раз на місяць.