Як давати сік немовляті.

Фруктовий сік - перший «дорослий» продукт в раціоні маляти. До цього він пив тільки мамине молоко ... Щодо часу введення соку варто порадитися з дитячим лікарем. Одним дітям сік рекомендують давати вже наприкінці четвертого тижня життя, іншим - з 3-4 місяців. Однак є загальні правила привчання малюка до соків.
Вам знадобиться
  • - соковижималка (або терка і марля);
  • - фрукти, овочі, ягоди;
  • - вода або сироп.
Інструкція
1
Почніть з соку зелених яблук, який легше перетравлюється і засвоюється. Спочатку дайте кілька крапель після годування, наступного дня - по половинці чайної ложки після двох годувань, потім - по чайній ложці після двох годувань і т.д., за 5-7 днів збільшивши порцію до 5-6 чайних ложок.
2
Коли малюк звикне до соку з яблук, запропонуйте йому сік з вишні або чорної смородини. Потім слід вводити сік з груші, сливи, абрикоси, граната. Давайте напій в першій половині дня і спостерігайте за реакцією малюка; іноді соки викликають алергію. Кислі і терпкі соки розводьте кип'яченою водою. Допускається трохи підсолодити напій цукровим сиропом.
3
Введіть морквяний, капустяний і буряковий сік. Потім починайте давати змішані соки (тільки не поєднуйте фрукти та овочі; виняток - сік з чорної смородини, відповідний до всього). Вибирайте напої залежно від стану дитини: багаті дубильними речовинами соки (вишневий, гранатовий, чорносмородиновий, чорничний) треба давати малюкам з нестійким стільцем; капустяний і буряковий сік рекомендуються дітям, у яких трапляються запори.
4
Не давайте виноградний сік: у ньому багато цукру і мало вітамінів. Обережніше з морквяним соком: можливо пожовтіння шкіри і алергія.
5
Пізніше, вводячи в раціон дитини фруктові та овочеві пюре, сир і каші, не забувайте про соки - не припиняйте давати їх дитині. З ягідними соками можна навіть змішувати ті страви, які малюк їсть не дуже охоче.
Зверніть увагу
Для приготування соку не обов'язково використовувати соковижималку (адже порції дуже малі!). Часом досить пластмасової терки або стерильної марлі. Купуючи «магазинні» соки, звертайте увагу на напис «рекомендовано для дитячого харчування»; до того ж бажано, щоб вказувався вік.
Корисна порада
Краще вводити дітям сік після годування як доповнення до «основної їжі» 1-3 рази на день. Якщо поїти дитину між годуваннями або відразу перед тим, як прикласти до грудей, це може знизити апетит.