Як вибрати розмір штор. Який розмір карниза.

Безсумнівно, найяскравішим елементом дизайну приміщення є оформлення віконного простору. Красиві комплекти штор на вікна підкреслюють стиль інтер'єру, візуально змінюють геометрію простору, акцентують увагу на вид за вікном. Багатьом жінкам хочеться спробувати себе в якості дизайнера свого житла. Самостійне шиття штор на вікно в кімнату задовольнить такі амбіції.
Вам знадобиться
  • - гнучка рулетка для кравецьких робіт;
  • - карниз;
  • - портьерная тканину.
Інструкція
1
Виберіть вподобану модель штор на вікно в кімнату, яка найкраще його прикрасить. Для визначення розміру штор даної моделі обчисліть параметри віконного отвору - ширину і висоту. Для виміру довжини штор визначитеся з їх кріпленням. Карнизи можуть кріпитися до стіни або до стелі. При кріпленні карниза до стіни виміряйте, на якій відстані від стелі він перебуватиме.
2
Визначтеся, яка буде ширина комплекту штор на вікна. Зазвичай вона перевищує довжину карниза в 2-3 рази. Пишність штор на вікно в кімнату буде залежати від ваших уподобань. Для кращого визначення розмірів штор повісьте попередньо карниз. Це гарантує вам точність вимірів. Виміряйте відстань між крайнім лівим і крайнім правим положеннями гачків карниза. Цей розмір буде довжиною карниза.
3
Скористайтеся наступними пропорціями для визначення ширини тканини розсувних штор в залежності від розміру карниза. При розмірі карниза до 1, 4 м ширина одного полотнища тканини дорівнює 1 довжині карниза; до 2 м - 1,5 довжини; до 2,8 м - 2 довжини; до 3,4 м - 2,5 довжини; до 4 м - 3 довжини карниза для кожного полотнища. Якщо вам необхідно визначити ширину тканини не для розсувних штор, а для цільної портьєри, до довжини карниза необхідно додати 1,5 - 3 довжини. Для визначення розмірів ламбрекену необхідно виміряти передбачувану його висоту і довжину карниза.
4
Розпочніть вимірюванню довжини штор - від карниза до обраного вами рівня. При нерівному полі або стелі завмер зробіть з обох сторін. При використанні кулісок, зав'язок, люверсів, петель довжину виміряйте від самого карниза. У разі використання кілець довжину штор виміряйте від них, а не від карниза. Не забудьте з кожного боку залишити по 5 см на обробку і шви.Комплекти штор на вікна можуть доходити до підлоги, бути вище його рівня або лежати на підлозі. В останньому випадку обов'язково додайте до висоті штор від 20 до 50 см знизу і близько 15 см зверху. Всі розміри штор запишіть у блокнот.
Важливою частиною інтер'єру будь-якого приміщення, в якому є вікна, є штори. Вони виконують не тільки функцію захисту від прямих променів сонячного світла, але несуть і декоративне навантаження. Правильно підібрані штори можуть перетворити кімнату і зв'язати воєдино навіть розрізнені деталі її оздоблення, створити враження єдиного і гармонійного цілого.
Якщо ви вирішили відмовитися від послуг дизайнерів, самостійно вибрати штори і пошити їх своїми руками, вам потрібно знати основні правила, які допоможуть не помилитися з вибором. По-перше, підбирати штори необхідно не до окремих елементів декору, меблів або драпірування, а за стилем, кольором і фактурою. Тільки в цьому випадку вони зможуть органічно вписатися в інтер'єр. По-друге, по тону вони не повинні збігатися з настінними покриттями. Необхідно, щоб вони виділялися і були світліше або темніше, але при цьому обов'язково гармоніювали з оббивкою м'яких меблів. По-третє, фактура і малюнок штор також повинні поєднуватися з фактурою і малюнком шпалер і текстильних поверхонь: драпіровок і меблів.

Підбір штор по стилю

Штори у вітальню, оформлену в класичному стилі, потрібно вибрати з важких, красиво драпіруються тканин насиченого кольору. Тут доречно буде виглядати ефектні оксамит і тафта, пишність яких оттенит тюль і ламбрекени. Якщо кімната оформлена в стилі авангард, штори повинні бути простої форми, а ось тканину для них слід підібрати з яскравим абстрактним великим малюнком. Неяскрава однотонна тканина, краще яскраво вираженою штучної природи буде прекрасно вписуватися в стиль хай-тек, особливо цікаво виглядає в цьому випадку комбінація нетканевих матеріалів і жалюзі. А ось в популярний сьогодні стиль мінімалізму впишуться штори в японському стилі, по конструкції схожі на ткані екрани. Натуральні тканини в дрібну квіточку прикрасять кімнату в стилі прованс або кантрі.

Колір штор

Що стосується кольору, у дизайнерів і тут є свої правила і секрети. У кімнаті, де багато яскравих кольорових плям, краще повісити однотонні штори нейтрального, приглушеного кольору, що гармонує з основним. А в тому випадку, коли в інтер'єрі приміщення переважають пастельні тони, штори повинні стати колірною плямою, що привертає увагу, яку буде повторюватися в деталях - серветках, декоративних подушках, скатертини.
У якості декоративних прикрас для штор можна використовувати зав'язки і петлі, різні типи драпіровки і складок, люверси, кренгельси, підхоплення.

Штори для різних приміщень

Вибір штор в чому залежить і від функціонального призначення приміщення , в якому вони будуть висіти. Для спальні краще вибрати подвійні штори - одні щільні, другий легкі, прозорі. Щільні штори допоможуть створити напівтемрява, якщо ви захочете відпочити вдень, а легкі захистять спальню від сторонніх очей. Для робочого кабінету краще вибрати однотонні строгі матеріали, що не відволікають увагу, а от для дитячої кімнати - веселі, фантазійні.
У дитячій кімнаті та кухні з міркувань безпеки слід повісити укорочені штори, тільки закривають підвіконня.
У кухні, де штори грають більше декоративну роль, можна використовувати багатоярусні конструкції, гофровані або з великою кількістю складок, прикрашені фестонами і оборками, головне, щоб вони гармоніювали за кольором з покриттям для підлоги та кухонними меблями .