Як зварити варення з терну. варення з терну садовий.

Терн - дрібні кислі сливи з зеленою соковитою м'якоттю і чорно-синьої з восковим нальотом шкіркою. Плоди терну мають в'язким терпким смаком, тому і варення з нього виходить вишуканим.
Вам знадобиться
    • На 5 л варення:
    • - 2,5 кг терну;
    • - 1,5 л води;
    • - 3 кг цукру.
Інструкція
1
Відберіть для варення цілі зрілі плоди. Терн промийте в холодній проточній воді, відкиньте на друшляк, щоб стекла вода і плоди трохи обсохнули. Кісточка у терну відділяється дуже складно, тому варення варять або з плодів з кісточкою, або видаляють її у обварений слив. Якщо ви віддаєте перевагу перший варіант, то наколи кожен плід зубочисткою або голкою для кращого просочування цукровим сиропом. У другому випадку залийте сливу водою і розварити її до м'якості, періодично помішуючи. Потім воду злийте і видаліть кісточки.
2
Приготуйте цукровий сироп 50% -ної концентрації - на 1 л води потрібно 2 кг цукру. Засипте цукор в воду і доведіть до кипіння. Варіть на невеликому вогні до повного розчинення цукру, постійно помішуючи. Терн за смаком кисліше садових слив, тому для варіння варення вимагає більше цукру - близько 1,3 кг на 1 кг плодів.
3
Перекладіть підготовлений терен в емальовану каструлю і залийте гарячим цукровим сиропом. Варіть тернове варення 30-40 хвилин після закипання, знімаючи піну і періодично помішуючи, а потім залиште на 5-8 годин при кімнатній температурі. Із залишків цукру приготуйте сироп 70% -ної концентрації - в 0,5 л води розведіть близько 1 кг цукру і доведіть до кипіння.
4
Вилийте сироп з варення в іншу каструлю, влийте в нього 1/3 частина 70% -ного цукрового сиропу і прокип'ятіть протягом 10 хвилин. Залийте цим концентрованим сиропом плоди терну. Варіть таким чином тернове варення в 3 прийоми, кожного разу додаючи сироп на початку варіння.
5
Підготуйте банки і кришки. Вимийте їх в содовому розчині, ретельно промийте. Простерилизуйте банки над парою протягом 5 хвилин, металеві кришки прокип'ятіть близько 3 хвилин, а потім висушіть. Розлийте гаряче тернове варення по банках, герметично закатати кришками, переверніть догори дном і охолодіть.