Як виготовити ліжко. Як виготовити двоярусну ліжко з дсп.

Ліжко - це основний предмет будь-якої спальні. Напевно, у більшості вдома стоїть звичайнісінька ліжко з ДСП або дерева. Так от, з цього не дуже примітного предмета меблів ви можете зробити чудову ліжко-подіум, яка миттєво перетворить інтер'єр вашої спальні і привнесе в нього легкий подих загадкового і далекого Сходу. Про те, як зробити ліжко-подіум ми зараз і поговоримо.
Вам знадобиться
 • Молоток;
 • Плоска викрутка;
 • Стамеска;
 • Бокорізи;
 • Шуруповерт і саморезы;
 • Электролобзик;
 • Карандаш;
 • Линейка.
Інструкція
1
Насамперед вам треба буде розібрати каркас «піддослідної» ліжка, з якої ви будете робити ліжко-подіум. Моделей існує багато, так що порядок реальних дій, необхідних для розбирання каркаса ліжка, може відрізнятися від описаного в цій статті. Ніжки у ліжка можуть бути окремими і відкручувати. А якщо таких ніжок немає, їх роль виконують спинки з поздовжньою дерев'яної опорою. Цей варіант ми і розглянемо.
2
Якщо конструкція включає в себе спеціальні гачки, які вставляються в пази, на демонтаж ви витратите всього кілька хвилин. Відігніть металеві дужки, що з'єднують спинки ліжка з каркасом, за допомогою стамески з молотком. Потім бокорезами відокремте кінці скоб. Їх можна частково вибити молотком, потім підчепити викруткою і видалити.
3
Тепер визначте висоту ліжка-подіуму. Якщо вас влаштовує висота бічних стінок, тоді це і буде у вас висотою подіуму. Тут виникає необхідність підпиляти поздовжню дерев'яну опору до висоти бічних стінок. Заміряйте для цього висоту бічної стінки, після чого перенесіть вийшло відстань на опору і відпиляйте надлишки електролобзиком або ножівкою по дереву.
4
Зберіть каркас заново. Покладіть зверху листи фанери, закріпіть їх за допомогою саморізів. Маленькі отвори на стінках каркаса, що залишилися від скоб, практично непомітні. Але якщо у вас є бажання, закрийте їх дерев'яними заглушками і покрийте лаком. Нарешті, покладіть на каркас улюблений матрац і застеліть ложе.
Ліжко визнана предметом першої необхідності в будь-якому житловому приміщенні. Але вона, як правило, коштує дуже дорого, та й розміри і обробка її не завжди влаштовують. В цьому випадку можна зробити двоспальне ліжко своїми руками.
Вам знадобиться
 • - електродриль;
 • - шуруповерт;
 • - набір викруток;
 • - свердла;
 • - дошки;
 • - ДСП;
 • - клей.
Інструкція
1
Перш ніж зробити дерев'яну ліжко, необхідно розрахувати її габарити по двоспальний матрац і правильно підібрати матеріал, з якого буде виготовлено ложе. Для виготовлення ліжка будуть потрібні дошки і половина листа ДСП, з якого надалі будуть виготовлені спинки.
2
Обв'язування рами ліжка здійснюється за допомогою двох поздовжніх і двох поперечних брусків. Розміри перших повинні відповідати довжині ліжка, а друге її ширині. Поперечні бруски жорсткості повинні розташовуватися у верхній частині рами ліжка. Її приблизні розміри - 45 х 60. Щоб розрахувати точну кількість брусків жорсткості, необхідно враховувати вагу власників саморобного ложе.
3
Наступним етапом кріпляться ніжки ліжка. Для чого потрібно взяти два опорних бруска однакового розміру. Їх слід закріпити по нижньому краю рами. Це робиться в тих випадках, коли ніжки використовуються в якості основної опори.
4
Рама збирається з заготовок. Для цього бруски жорсткості потрібно вставити в подовжній брусок рами клином. Це потрібно для додання міцності і надійності виробу. Всі з'єднання промащуються столярним клеєм і фіксуються шурупами або саморізами.
5
Краще всього використовувати спеціально призначений для меблів клей, вироблений на основі ПВА. Він здатний забезпечити високу міцність з'єднання деталей з дерева. До того ж такий клей не має запаху, що ідеально підходить для використання всередині приміщення.
6
Ніжки майбутнього ложе вставляються під опорний брусок рами з бічної сторони і самий нижній поперечний брусок жорсткості. Для їх закріплення необхідно використовувати болти і гайки, що вкручуються всередину рами.
7
Для додання додаткової міцності болт можна закріпити через додаткову деталь бокового борта ліжка, яка виконує декоративну функцію. Для її виготовлення можна використовувати плиту ДСП або стругану дюймову дошку.
8
Болтами з декоративною капелюшком спинки ліжка прикручуються до поперечних брусків. На цьому виготовлення основи ліжка закінчено. При бажанні її можна буде доповнити різними декоративними деталями. Їх вибір повністю залежить від фантазій майстра.
Зверніть увагу
Ліжко має бути міцною та надійною, не варто економити на придбанні якісних матеріалів і кріпильних елементів.
Корисна порада
Під час обробки зібраної ліжка не уникнути величезної кількості пилу. Тому вся меблі та речі в кімнаті повинна бути покрита поліетиленовою плівкою.