Як зв'язати ігровий килимок.

Саморобні ігри та іграшки нерідко волають у малюків більший інтерес, ніж покупні. Якщо ж прикласти уміння і фантазію, можна зробити настінну гру, здатну надовго зайняти малюка і багато чому його навчити. Це ігровий килимок зі знімними деталями. Фрагменти пристібаються або підвішуються на гудзики, кнопки, пластмасові пряжки і гачки - словом, у хід може піти вся фурнітура, яка тільки є в скриньці.
Вам знадобиться
  • - 150-200 г однотонної вовни для основи;
  • - 50 г вовни контрастного кольору для тасьми;
  • - залишки різних ниток;
  • - гачок №2 або 2, 5;
  • - шматок параплена за розмірами килимка.
Інструкція
1
Зробіть ескіз. Накресліть квадрат або прямокутник за формою килимка. Подумайте, яку картинку ви на нього помістіть. Найпростіше зробити луг з квіточками. Але можуть бути і місто, що складається з окремих будиночків, і ліс з деревами, і ставок з качками і гусаками. Деталі повинні бути простої форми, щоб їх зручно було в'язати.
2
Зв'яжіть власне килимок. Основна в'язка - стовпчики без накиду. Зв'яжіть зразок, виперіть його і розрахуйте кількість повітряних петель. Зв'яжіть ланцюжок, зробіть 1 петлю на підйом і в'яжіть ряд простих стовпчиків, як ви це зазвичай робите. Петлю на підйом робіть на початку кожного ряду. У вас має вийти прямокутник.
3
Для луки вам знадобляться ще травинки, квіти і метелики. Травинку почніть в'язати з 4-6 повітряних петель. Зв'яжіть ланцюжок, зробіть петлю на підйом, далі в'яжіть сантиметра 2-3 простими стовпчиками. Потім зробіть петельку, провязав над двома стовпчиками попереднього ряду 2 повітряні петлі. Далі знову в'яжіть простими стовпчиками. Таких петелек потрібно зробити 2 або 3, в залежності від довжини травинки. Після останньої петельки плавно спустіть петлі, провизивая по 2 стовпчики разом по краях черга 3-4 ряди. Зрештою у вас повинна залишитися 1 петля. Її можна затягнути, а нитку сховати. Але можна і на ній зробити петельку. Зв'яжіть ще кілька таких травинок.
4
Для квіточки зробіть ланцюжок з 5-8 повітряних петель і замкніть її в коло. Пристібатися квіточку буде за серединку, так що заздалегідь підберіть відповідну гудзик. Пров'яжіть 10-15 стовпчиків з накидом в кільце. Прослідкуйте, щоб стовпчики розподілялися рівномірно, а коло вийшов плоским. На початку другого ряду зв'яжіть 2 петлі на підйом. Можна провязать цей ряд стовпчик в стовпчик, роблячи додавання через рівні проміжки. Але можна зробити і квітка з пелюстками. Наприклад, після початкових петель зв'яжіть 1 стовпчик з накидом, 2 стовпчики з накидом в один, 2 стовпчики з накидом, 1 напівстовпчик. Наступні пелюстки в'яжіть за схемою * 2 стовпчики з накидом, 2 стовпчики з накидом в один, 2 стовпчики з накидом, 1 напівстовпчик *. Останньою петлею повинен бути напівстовпчик. Можна пов'язати і будь-які інші квіти. Ще краще, якщо вони будуть різними.
5
Метелика зв'яжіть з окремих частин. Для голови зробіть коло з отвором у центрі, точно такий же, як і для квітки. Тулуб її складається з двох овалів. Овали можна зв'язати, наприклад, так. Зробіть ланцюжок з 7-10 повітряних петель, але в коло її не замикайте. Зв'яжіть 1 ряд стовпчиками без накиду. Дійшовши до першої петлі, зв'яжіть в неї 3-4 стовпчика без накиду, а наступний ряд в'яжіть, повернувши роботу так, щоб перша петля початковій ланцюжка виявилася справа. Петлі ланцюжка повинні опинитися між двома рядами простих стовпчиків. Далі в'яжіть по спіралі, пров'язуючи в кінцеві петлі 3-4 петлі. Другу частину тулуба в'яжіть точно так само. Зшийте всі три деталі. Для крил зв'яжіть 2 широких трикутника і 2 вузьких і довгих. У великих можна зробити петлі, щоб вони теж пристебували до килима. Пришийте крила. Якщо ви хочете, щоб малюк постійно збирав одну і ту ж картинку, можете вишити прямо на килимі вусики. Це буде орієнтиром для дитини.
6
Для міста або фортеці нав'яжіть прямокутників, квадратів і трикутників різного розміру. У кожній фігурі зробіть 1-2 петлі. Але деталі можна кріпити і на кнопки, тоді отвори вив'язувати не треба. Можна пов'язати кольорові букви або цифри.
7
Подумайте про те, як ви повісите килимок. Якщо нитки дуже товсті, а де-небудь на стіні у вас є плоский дерев'яний щит, прокладку можна не робити. Ідеальний варіант - якщо щитами закриті батареї. Тоді на зворотний бік щита прикріпіть 4 або 6 кольорових пластмасових гачків. До чотирьох гачкам будуть кріпитися кути, а два приклейте між верхньою і нижньою парами. До кутів килимка і до середин горизонтальних сторін прив'яжіть петлі з тієї ж вовни. Пришийте гудзики, гачки і кнопки. Разом з дитиною пристебніть потрібні деталі.
8
Якщо підходящого щита немає, можна підвісити килим прямо на стіну. Виріжте прямокутник з параплена точно по контурах килима. Пришийте його тими ж нитками до виворітного стороні вашого виробу. Сам килимок обв'яжіть тасьмою того ж кольору або в тон. Оскільки ваш твір виходить досить жорстким, його можна підвісити на один гачок. Невелику петлю зробіть посередині верхньої сторони.
Корисна порада
Такий килимок можна робити поступово. Зв'яжіть основу, закріпіть її і пришити одну-дві гудзики. Зв'яжіть деталі, які будуть на них пристібатися. Поступово довязивайте інше і доповнюйте композицію.