Як зробити підвал.

Як зробити підвал? Зазвичай це відбувається так: риється котлован, зводяться і перекриваються стіни, а потім бетонується підлогу. Хоча, практика показує, що ця проста технологія є нераціональною. Такий підвал дуже схильний нерівномірної усадки, не рятує навіть глибина його закладення. Вологий грунт посилює проблему. То яку ж потрібно використовувати технологію, щоб підвал був зручним і надійним?
Інструкція
1
Набагато економніше і простіше зробити підвал, якщо укласти перед цим монолітну плиту із залізобетону на дно котловану. На ній вже можна зводити стіни з блоків або за допомогою опалубки. Саму фундаментну плиту потрібно захистити шаром або шарами гідроізоляції, що складається з поліетиленової плівки і бітумних матеріалів. Це захистить підвал від проникнення в нього грунтових вод.
2
Якщо грунт під будинком вологий, то стіни з зовнішнього боку слід ретельно намазати гарячим бітумом хоча б два рази (краще більше), після чого наклеїти руберойд декількома шарами або краще гидроїзола або гидростеклоизола. Потім потрібно обсипати стіни шаром сухого піску.
3
Розпечений бітум треба наносити тільки тоді, коли погода суха і ясна. Якщо збирається дощ - згортати. Хочеться відзначити, що навіть найякісніша гідроізоляція стін підвального приміщення не позбавить його власника від вологи на 100%. Через шви вода все одно буде просочуватися.
4
Щоб ліквідувати протікання, можна скористатися новим і ефективним матеріалом - Гідротекс, який ліквідує будь-які течі, сушить стіни, пригнічує грибок.
5
Монолітні (на монолітній плиті) підвали на неоднорідних і слабких грунтах відмінно виконують свою роботу. Вони легко утеплюються пінопластом зсередини. Для цього пінопласт клеять на стіну і по сітку штукатурять. Порівняно з традиційними підвалами, монолітні допомагають істотно знизити витрату матеріалів.
6
Підвал слід закладати на глибину 1,3-1,5 м, враховуючи розташування статі на висоті 0,9-1,05 м над відміткою землі. Висота цоколя в цьому випадку дорівнює 60-70 см, а товщина стіни підвалу - 30 см або більше. Якщо цоколь, скажімо, має висоту 45-60 см, а підвальні стіни мають товщину від 40 см, підвал слід закладати на глибині 1,6-1,75 м.
7
Під час будівництво підвалу (як і під час будівництва цілого будинку) важливу роль грає дотримання циклічності робіт. Роботи по спорудженню та влаштуванню підвалу потрібно закінчити повністю протягом будівельного сезону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b0CNDpjXpYg