Як закладати відколи лобового скла. Як самому закласти відколи на лобовому склі автомобіля.

Якщо в результаті якого-небудь удару на лобовому склі вашого автомобіля утворилася тріщина, не завжди варто звертатися в сервісний центр, щоб замінити скло. Ви можете самостійно усунути дану несправність.
Вам знадобиться
 • - шліфувальна паста для скла;
 • - бормашина;
 • - ультрафіолетова лампа;
 • - спеціальний полімерний склад.
Інструкція
1
Рушайте в автомобільний магазин або на авторинок, щоб придбати потрібні для ремонту предмети. Купуйте там свердло з алмазним наконечником, прозорий клей і набір пластинок, які входять до складу набору по роботі з тріщинами.
2
Проробіть отвори в місцях початку і закінчення з'явилася тріщини за допомогою бормашини. Це потрібно зробити для того, щоб запобігти подальшому поширенню відколу на склі. Однак виробляєте дану процедуру не на всій товщині скла, а тільки на тому шарі, на якому присутній тріщина, не зачіпаючи інші. Отвори ж робіть на відстані близько трьох міліметрів від країв відколу, після чого з'єднайте їх легким постукуванням молотка по склу.
3
Очистіть з особливою ретельністю місце пошкодження лобового скла за допомогою ацетону, після чого заклейте тріщину скотчем, щоб не допустити потрапляння в неї вологи і пилу.
4
Обробіть підстави («зірочки») тих місць, від яких утворилася тріщина. Для цього рассверлите їх таким чином, щоб на лобовому склі не залишилося навіть маленької крихти від «зірочок».
5
Нанесіть після цього на місце пошкодження тонкий шар спеціального клею до самих країв. Потім накладіть на оброблене клеєм місце тріщини пластинки, які повинні були придбати в наборі.
6
Приступіть до процесу сушіння, використовуючи ультрафіолетову лампу. Зверніть увагу на те, що під сонячними променями сушити клей не рекомендується, так як це призведе до нерівномірного висихання клею.
7
Зріжте лезом зайвий клей після його висихання. Після цього акуратно відполіруйте поверхню лобового скла спеціальним полімерним складом і полірувальної машинкою, а потім шліфувальної пастою для скла.
Корисна порада
Після забивання тріщини не рекомендується розвивати велику швидкість на автомобілі деякий час, так як дефекти можуть проявитися знову.
Скол - обмежена по площі втрата частини скла. Часто супроводжується короткими тріщинами по краях. Як правило, скол незначно зменшує оглядовість і майже не погіршує видимість. Однак згодом від відколу можуть поширитися тріщини в різних напрямках. І лобове скло відразу стане непридатним. Найчастіше тріщини утворюються на нерівній дорозі або в зимову пору року. Отже, відколи на склі потребують швидкого ремонті.
Вам знадобиться
 • 1. Полімер (смола, оптичний клей).
 • 2. Ультрафіолетова лампа (якщо є).
 • 3. Міст і інжектор.
 • 4. Насос.
 • 5. Очищаюча і влагоудаляющая рідина, серветки.
 • 6. Скрайбером (пристрій для видалення дрібних частинок скла з відколу), дзеркало і ліхтарик.
 • 7. Леза для видалення зайвого полімеру.
 • 8. Захисні покривала і рукавички.
 • 9. Мікродрель.
Інструкція
1
Для ремонту відколу краще використовувати полімер з високою проникаючою здатністю, що володіє майже такий же прозорістю, що і скло. Однак, видалити скол так, щоб не залишилося ніяких слідів не вдасться. По-перше, через неминуче попадання бруду і пилу. По-друге, через часто трапляються пошкодження середнього пластикового шару в склі типу «триплекс». І по-третє, через відмінності в оптичних властивостях між конкретним полімером і конкретним автосклом.
2
Полімер твердне під впливом ультрафіолетового випромінювання. В умовах автосервісу використовуються спеціальні ультрафіолетові лампи. Якщо такої лампи немає, можна замість неї використовувати сонячне освітлення, до складу якого входить ультрафіолетове випромінювання. При цьому час твердіння полімеру сильно збільшиться. Полімери бувають однокомпонентні і багатокомпонентні. Останні вимагають змішування компонентів в процесі ремонту. У кожному разі, вибирайте полімер з мінімальним часом затвердіння.
3
Інжектор і міст призначені для точного заповнення місця відколу полімером. Міст кріпиться на лобове скло точно над сколом. Інжектор, закріплений на мосту, вводить полімер в місце пошкодження. Розраховуючи на багаторазове застосування моста і інжектора, не купуйте пластмасових виробів. Насос необхідний для видалення повітря з відколу і створення додаткового тиску для вводиться полімеру. Іншими словами, насос підвищує якість ремонту відколу.
4
Якщо скол неглибокий, засвердлите його мікродрелью для освіти правильної порожнини для полімеру, а також для зняття напруги. Для цього навколо відколу зробіть кілька неглибоких отворів для того щоб згодом при легкому натисканні скол придбав правильну форму з рівними краями без мікротріщин. Прийміть заходи проти утворення конденсату. Утворену порожнину продміть, очистіть, просушіть, але не промивайте. Якщо в скол вже потрапила бруд, промивати необхідно, але за умови ретельного подальшого просушування.
5
На місце відколу встановіть міст з інжектором так, щоб гусак виходу полімеру точно відповідав формі відколу, над яким він буде переміщатися. Закріпіть міст присоскою. Точно визначитеся з об'ємом полімеру. Насосом закачайте повітря в шланг, що йде до мосту. Якщо не вийде повністю заповнити порожнину полімером, перемістіть міст на нове місце і виконайте додаткове заповнення.
6
Після заповнення відколу полімером, приберіть міст і інжектор. Надлишки полімеру видаліть лезом. Ультрафіолетову лампу встановіть над відремонтованим сколом на 10 хвилин. Або забезпечте потік сонячного світла на 40 хвилин. Після повного застигання полімеру відполіруйте скло.
Зверніть увагу
Використовуйте захист для рук і очей. Чи не вдихайте пари полімеру. Захистіть від попадання полімеру пофарбовані частини автомобіля.
Корисна порада
Всі необхідні інструменти можна придбати відразу і в наборі для самостійного ремонту скла. Такі набори нечасто, але зустрічаються у продажу.