Як грати в бліц-шахи.

Бліц-шахи - це різновид шахової гри, в якій на всі ходи кожному учаснику дається 5 хвилин. Саме при грі в бліц від гравця потрібно зібраність і увагу. Шахи - гра, що не вибачає помилок, а бліц-шахи не прощають помилок подвійно. Проте, слідуючи неважким рекомендаціям, ви навчитеся перемагати найсильніших суперників.
Вам знадобиться
  • Шахи, шахові годинники, довідник з дебюту і ендшпілю, суперники
Інструкція
1
Для того щоб регулярно перемагати у бліц-шахи, потрібно часто тренуватися. Дуже важливим є початок гри. При грі в бліц потрібно ходити дуже швидко, але найбільша кількість часу бажано заощадити на перших ходах. Вивчіть основні шахові дебюти (початку). Це дозволить вам впевненіше вступити в гру, а також отримати більш вигідну позицію.
2
Важливим етапом тренувань є рішення шахових задач на час. Це дозволить вам розвинути шахове бачення і поліпшить тактичні дії в ході гри. Безліч шахових задач ви можете знайти на сайті http://chessfield.ru. Як правило, гравці, вирішальні перед бліц-турніром пару десятків завдань неодмінно виявляються лідерами змагання.
3
Необхідною навичкою для успішного гравця в бліц служить уміння швидко реалізовувати перевагу у фігурах або в позиції. Необхідно вміти ставити всі можливі типи матів, проводити швидкий розмін фігур з метою отримання вирішальної переваги. Погодьтеся, якщо ви не навчитеся реалізовувати перевагу, тоді ви не зможете перемогти, навіть якщо будете грати краще за суперника.
4
Дуже часто серед суперників приблизно однакового рівня в бліц-шахах відбувається швидкий розмін важких фігур, і виходить пішакове закінчення. Щоб вигравати у сильних конкурентів обов'язково вивчіть теорію ендшпіля (кінця шахової гри). Фундаментальною книгою по ендшпілю традиційно вважається "Теорія закінчень" Марка Дворецького.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, потрібно вчитися на своїх помилках. Без поразок немає перемог. Як сказав багаторазовий чемпіон світу Гаррі Каспаров: «Кожна невдача дарувала мені тисячі успіхів». І з генієм слід погодитися. Помиляйтеся, вчіться, перемагайте.
Корисна порада
Щоб перемагати у бліц-шахи потрібно мати міцні нерви і дуже багато тренуватися. Грайте у бліц із самими різними за стилем і силі суперниками - і тоді успіх у вигляді численних перемог неодмінно вас наздожене.