Як знайти вошей. Як виявити воші.

Воші без праці переповзають від однієї людини до іншої, але заразитися ними також можна і через постільну білизну, одяг та особисті речі хворого. Про наявність вошей свідчать гниди в волоссі, укуси по всьому тілу і на волосистій частині голови, нестерпний свербіж і червоні припухлості, що розташовуються найчастіше на спині. Розгледіти вошей можна і неозброєним поглядом, але деколи потрібно терпіння і уважність щоб виявити їх на тілі людини.
Вам знадобиться
  • - лупа;
  • - настільна лампа;
  • - густа і рідкісна гребінця.
Інструкція
1
білизняних або як їх ще називають платтяних вошей, які проводять основну частину часу в одязі, ви зможете легко виявити, якщо уважно обстежуєте всі місця ущільнення в одязі (шви і складки). На тілі людини побачити їх дуже складно, так як вони переходять на нього лише для смоктання крові.
2
Лобкових вошей, зовні чимось нагадують краба (так як вони мають доволі коротке і широке тільце), ви зможете знайти, ретельно оглянувши шкіру мошонки або лобка, рідше їх можна виявити в пахвових ямках, на вусах, бороді, в області вій і брів.
3
Найбільш ефективний спосіб виявлення головних вошей - перевірка голови на наявність гнид. Огляньте коріння волосся і постарайтеся виявити гниди. Вони мають характерний колір (що варіюється від жовтого до коричневого) і зовні чимось можуть нагадувати лупа.
4
Щоб розгледіти їх краще, візьміть лупу і включіть додаткове освітлення (наприклад, настільну лампу). Спробуйте зняти виявлений об'єкт з волоса, якщо зробити це складно, то це гнида. Знайти гнид набагато простіше, ніж вошей, так як вони прикріплені на волоссі і не рухаються. Якщо розглядати гнид не вдалося, спробуйте вичесати вошей з мокрого волосся густий гребінцем або гребенем над аркушем паперу.
5
Для цього помийте голову звичайним шампунем, просушіть волосся трохи рушником і нанесіть рясно на них кондиціонер (вода і кондиціонер зроблять вошей малорухомими). Покладіть на плечі світлу тканину або рушник.
6
Розчісуйте волосся спочатку рідкісної гребінцем, а потім частою від коренів і до самих кінчиків. Час від часу витирайте гребінця паперовими серветками або промивайте під водою. Для того щоб виявити комах, потрібно бути дуже уважним, так як вони можуть все ж втекти із зони розчісування.
Корисна порада
Не користуйтесь чужими гребінцями і не надягайте чужі головні убори - це допоможе запобігти зараженню головними вошами.