Як зрозуміти ноти. намалювати коника.

Вчені не впевнені, чи з'явилася музика до мови або одночасно з нею. У тому, що музика є універсальною мовою емоцій, зрозумілим носію будь-якого мовного мови, сумніватися не пріходітся.Ноти і табулатури - графічний еквівалент музики. У відмінності від звучного твори, написане зрозуміло не всім, а тільки мало-мальськи обізнаним у музичній грамоті.
Вам знадобиться
  • Підручник сольфеджіо за перший клас;
  • Фортепіано або синтезатор.
Інструкція
1
Аналіз нотного тексту найкраще почати не з самих нот, а зі знака, що стоїть на початку кожного нотного стану (рядок з п'ятьма лінійками). Це ключ. Найпопулярніші ключі - це скрипковий (починає малюватися від спіралі навколо другої знизу лінійки) і басовий (схожий на заслони дужку, праворуч намальовані дві точки) .Скріпічний ключ показує положення ноти "соль" першої октави - друга лінійка знизу (прямо на лінійці, як намистина на нитці). На фортепіано або синтезаторі ця нота знаходиться приблизно посередині клавіатури. Знайдіть три сусідять чорні клавіші, між лівою і середньої знаходиться біла. Це і є нота «сіль» .Басовий ключ вказує положення ноти «фа» малої октави. Знайдіть три чорних клавіші лівіше першої октави (лівіше положення сіль першої октави). Зліва від трійки біла клавіша - це і є «фа».
2
Знайдіть у підручнику гаму до-мажор (на початку рядка повинен стояти скрипковий ключ). Вона починається з ноти на першій додаткової (знизу) лінійці, тобто з ноти «до». На клавіатурі це біла клавіша зліва від двох чорних, точно посередині інструменту. Зіграйте ее.Нота «ре» знаходиться під першою лінійкою нотоносца. На клавіатурі це наступна біла клавіша.Далее в запису ноти йдуть підряд: на лінійці, між лінійками. На клавіатурі гамма складається з йдуть підряд білих клавіш. Зіграйте правою рукою всю гаму вгору від «до» першої октави до «до» другої, називаючи про себе (а краще пропевая) кожну ноту. Потім назад.
3
Нота «до» малої октави в басовому ключі перебуватиме між другою і третьою лінійками. Ре - на третій лінійці, далі поспіль. Мала октава знаходиться трохи лівіше першої, «до» - зліва від двох чорних клавіш. Зіграйте гамму лівою рукою з назвами нот, спочатку вгору, потім вниз.
4
Як правило, після ключа на нотоносце пишеться проста дріб: три чверті, чотири чверті, інші. Чисельник такого дробу означає кількість часток в такті, а знаменник - тривалість (тимчасову протяжність) кожної частки. Як тільки такт заповниться потрібною кількістю часток, ставиться тактова риса - вертикальна лінія.
5
Там же можуть розташовуватися знаки альтерації. Перший - дієз - схожий на знак «решітка» на мобільному телефоні. Він означає підвищення звуку на півтону (скажімо, «фа» знаходиться зліва від трьох чорних клавіш, а «фа-дієз» - сама ліва з трьох чорних клавіш). Бемоль схожий на латинську "b" і означає пониження на півтону. Бекар схожий на чотирикутник з виступаючими вгору і вниз сторонами і означає скасування дієза або бемоля.