Як робити щеплення кроликам.

Хвороба легше попередити, ніж лікувати, це стосується не тільки людей, але і кроликів. Головну небезпеку для них представляють вірусна гемморагіческая хвороба і миксоматоз, оскільки ці недуги практично не лікуються і найчастіше призводять до загибелі тварини, тому робити щеплення кроликам треба обов'язково. Вони не дають повної гарантії, що тварина не захворіє, але перебіг хвороби буде більш легким.
Вам знадобиться
  • - вакцина і шприц;
  • - послуги ветеринара;
  • - кролик.
Інструкція
1
Переконайтеся, що кролик здоровий, оскільки щеплення можна робити тільки абсолютно здоровим, активним тваринам. Якщо у вас є підозри, що він захворів, наприклад, спостерігаються проблеми зі стільцем, млявість або поганий апетит, краще почекати і зробіть щеплення пізніше. Зважте кролика, він повинен важити більше 500 грамів. Врахуйте, що вакцинацію проводять особинам старше 1 - 3 місяців.
2
За десять днів до вакцинації проведіть профілактичне звільнення організму від паразитичних черв'яків (глистів). Для цього купите спеціальні препарати для гризунів або для кошенят (за вагою) та відповідно до інструкції проведіть дегельмінтизацію.
3
Викличте ветеринара для вакцинації, ви можете прищепити кролика тільки від однієї хвороби або відразу від обох. Довірте лікаря вибір вакцини. Якщо ви не хочете викликати ветеринара додому, відвезіть кролика в поліклініку, при цьому учите, що піддаєте його небезпеки підхопити хворобу (вона передається через корм, підстилку, при контакті, за допомогою комарів і мошок). Третій варіант - якщо ви володієте всіма необхідними навичками, зробіть щеплення кролику самостійно.
4
Не турбуйтеся, якщо в місці уколу з'явилося почервоніння, також допускається деяка млявість, сонливість, зниження апетиту в першу добу. Пам'ятайте, що вакцинація в спеку найчастіше проходить для кролика важче.
5
Після вакцинації протягом 2 тижнів дотримуйте деякі правила: чи не купайте тварина і не піддавайте різким змінам температури, що не міняйте різко склад їжі, не піддавайте стресових ситуацій і перевезенням, не проводьте обробку проти паразитів.
6
Врахуйте, що деякі вакцини вимагають ревакцинації (про це можна дізнатися з інструкції). У такому разі через рік повторіть щеплення, інакше імунітет перестане діяти. Причому, якщо ви упустите час і не виконаєте друге щеплення вчасно, доведеться починати все спочатку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=44rfpyDmz1w