Як обробити алмаз.

Технологічний процес обробки алмазу в діамант включає наступні послідовні стадії: попереднє дослідження кристалів, розмітка алмаза, його розпилювання, стадія подшліфовкі, обдирання і заключні етапи огранки, полірування, промивання діаманта і його оцінки.
Інструкція
1
Ці стадії в створенні алмаза кілька видозмінюються в технологічному відношенні, але суть залишається не протязі ось вже довгого часу незмінною. В даний час для обробки алмазів все також застосовуються алмази же, хоча і відбувається поступове впровадження лазерних установок для деяких окремих операцій.
2
Попереднє обстеження проводиться для того, щоб визначити, як саме будуть оброблятися ті чи інші алмази - вони розділяються по різній формі, виділяють ті, які будуть надалі розпилювати, і ті, які потрібно буде розколоти або подшлифовать. Виділяються окремо кристали з різними дефектами, визначається конкретне розташування цих дефектів. У кінцевій стадії цього процес приблизно визначається вага майбутнього діаманта, його геометрія і приблизна вартість.
3
Для розмітки кристала на його поверхню наносять спеціальні лінії, по яких алмаз надалі буде розколотий або розпиляний, якщо ж необхідна буде підшліфовка - визначають площину майданчики кристала. Основна мета цього етапу - так розмітити кристал, щоб в результаті вийшов один або кілька діамантів з максимальною вартістю.
4
В ході розпилу або расколки алмаз ділиться на оптимально можливі, на думку технолога виробництва, кристали. Такий поділ часто приховує або повністю видаляє дефекти алмаза.
5
подшліфовкі включає в себе процес зняття з алмаза зайвої маси, якщо початкові кристали мають неправильну форму.
6
Обдирання - це найважливіший етап усього процесу, від якого залежить подальше використання діаманта, на цьому етапі алмаз набуває вже початкову форму майбутнього діаманта.
7
Огранка - це процес нанесення граней на алмаз під необхідним кутом, що дасть алмазу можливість максимально переломити все промені потрапляє на нього світла. Огранювання виходить шляхом тертя алмазу про шліфувальний алмазний диск, а потім на кристал наносять основні та додаткові грані.
8
Полірування каменю в подальшому надає йому максимальну чистоту і високий коефіцієнт відображення каменю.
9
Кінцевим етапом обробки кристала є промивка його спиртами і кислотами, яка видаляє масла і забруднення з алмаза, отримані в процесі обробки. Надалі діаманти сортують по каратам, огранюванні, кольором відповідно до існуючої галузевої класифікацією.