Як зменшити пісню.

Бувають ситуації, коли ви вибрали пісню, наприклад, для того, щоб поставити під неї танець. Але танець вийшов коротше пісні, або ж якісь фрагменти її не підходять вашої хореографічної задумом. В цьому випадку потрібно зменшити пісню, наприклад, прибрати зайве вступ або програш з средіни.Возможни й інші причини для укорочення пісні.
Вам знадобиться
  • Музичний редактор.
Інструкція
1
Для початку вам потрібно обзавестися музичним редактором - спеціальною програмою, призначеної для редагування аудіофайлів. Таких програм існує досить багато. Ось деякі з них: Sound Forge, Adobe Audition, Cubase. Кожна з них має свої особливості, але принцип їх використання для наших цілей дуже схожий.
2
Відкрийте вибраний вами музичний редактор. За допомогою стандартних пунктів меню «File» - «Open» завантажте в редактор аудіофайл, який хочете зменшити. В деяких редакторах вам перед цим доведеться перейти з режиму мультитреки в режим редагування одиночного треку. Цей перехід здійснюється кнопками з назвами «Multitrack view», «Edit View» або аналогічними.
3
Коли файл відкриється для редагування, ви побачите на екрані характерне зображення звукової доріжки. Це графік амплітуди звукового сигналу від часу. Цю доріжку можна послухати, використовую стандартні кнопки «Play», «Stop» та інші. При цьому бігунок на графіку буде переміщатися уздовж треку, вказуючи місце, яке відтворюється в даний момент.
4
Прослуховуючи трек, визначте за допомогою бігунка ті місця пісні, які ви хочете вирізати. Поставте в початок і в кінець цих місць маркери за допомогою правої кнопки, або ж запишіть час початок і час кінця. Постарайтеся, щоб виділений фрагмент був цільною музичної фрази, починався з сильної долі, закінчувався перед початком нової фрази, тобто був таким, щоб після його видалення пісня не «спотикалася» в місці, на якому був видалений фрагмент.
5
Коли виділення завершено, натисніть клавішу «Delete». Фрагмент буде видалений. Прослухайте вийшов трек. Якщо необхідно, скасуйте видалення кнопкою скасування дії (або сполученням клавіш Ctrl-Z) і подкорректируйте розміри видаляється фрагмента.
6
Потім збережіть вийшов трек в файл за допомогою пунктів мене «File», «Save as».
Нерідко для таких цілей як, наприклад, завантаження пісні в мобільний телефон з невеликим об'ємом пам'яті або в інтернет потрібне зменшення ваги пісні . Існує декілька варіантів вирішення цього завдання.
Інструкція
1
Для зменшення ваги пісні потрібно одна з програм, призначених для редагування або конвертування аудіофайлів. Прикладами можуть служити такі додатки як Sound Forge, Adobe Audition, Format Factory та ін.
2
Перший варіант, за допомогою якого можна домогтися зменшення ваги пісні , полягає в збереженні її в іншому форматі. Наприклад, файли в форматі wav по визначенню займають більше місця, так як wav є форматом без стискання. Зберігши пісню в будь-якому з аудіо форматів, що підтримують стиснення, ви зменшите її вага. Для цього відкрийте пісню в програмі для роботи з аудіо, використовуючи «Файл» -> «Відкрити». Потім виберіть «Файл» -> «Зберегти як» і вкажіть формат аудіо. Натисніть кнопку «Зберегти».
3
Найпоширенішим форматів аудіо файлів є mp3. Він входить в число форматів із стисненням. Між тим, деякі інші формати забезпечують стиснення даних краще, ніж mp3. Наприклад, якщо ви збережете пісню в форматі ogg, то вона буде важити менше, ніж в форматі mp3. При цьому такі характеристики як частота дискретизації і бітрейт залишаться колишніми.
4
Другий варіант зменшення ваги пісні не вимагає зміни її формату. Вам необхідно змінити її характеристики: частоту і бітрейт. Відкрийте необхідну пісню в одній з програм, призначеної для редагування аудіофайлів. Для цього в меню програми виберіть «Файл» -> «Відкрити». Щоб приступити до збереження, відкрийте в меню «Файл» -> «Зберегти як». Виберіть той же формат, який має вихідний файл. Після цього клікніть по кнопці, що відповідає за налаштування параметрів збереження. У вікні виберіть зі списку потрібні значення частоти дискретизації (вимірюється в герцах) і бітрейта (вимірюється в кілобітах в секунду). Щоб зменшити вагу пісні , вони повинні бути менше вихідних значень аудіофайлу. Після цього натисніть кнопку ОК. У діалоговому вікні виберіть бажане місце для збереження файлу та натисніть кнопку «Зберегти».