Як визначити причину виникнення пожежі. Як визначити місце загоряння.

При проведенні розслідування подій, які пов'язані з загоряннями, завжди потрібно встановити причину виникнення пожежі. Для цього зазвичай призначається пожежно-технічна експертиза, в ході якої кваліфіковані фахівці вивчають особливості обстановки на місці події та виявляють можливі причини, які привели до спалаху.
Інструкція
1
Намітьте комплекс заходів в рамках призначуваної пожежно-технічної експертизи. Вона включає уточнення місця загоряння, встановлення механізму виникнення горіння та його розвитку. Буде потрібно також визначити супутні обставини, які сприяли займання.
2
Визначте об'єкт, який підлягає обстеженню. Це можуть бути обгорілі частини будівель, споруд, матеріалів, механізмів або транспорту. Зафіксуйте сліди дії вогню. Для цього складається протокол, в якому в письмовій формі відображаються всі особливості конкретної ситуації. В обов'язковому порядку проведіть фотографування приміщень, залишків горіли речовин, місця прокладки електропроводки і так далі.
3
Для проведення технічної експертизи вилучіть з місця події зразки продуктів горіння, залишки предметів зі слідами загоряння і так далі.
4
В ході огляду місця пожежі встановіть джерело загоряння та визначте напрямок, по якому поширювався вогонь. Дайте відповідь на питання: який був механізм горіння на даній ділянці? Уточніть, чи мається одне вогнище загоряння, або таких місць декілька. Чи могло статися самозаймання матеріалів на досліджуваній ділянці? Якщо місце загоряння містить ознаки підпалу, вкажіть їх в протоколі огляду.
5
Проведіть опитування осіб, що мають відношення до приміщення або іншому об'єкту, подвергнувшемуся впливу вогню. Це можуть бути мешканці будинку, співробітники підприємства, відповідальні за експлуатацію приміщень та протипожежну безпеку. В ході опитування уточніть все, що стосується можливих причин загоряння, особливу увагу приділіть фактам порушення заходів безпеки при поводженні з вогнем.
6
Зібраний матеріал піддайте ретельному і всебічному аналізу, за результатами якого винесіть обґрунтований висновок про найбільш імовірну причину виникнення пожежі.
7
При необхідності для усунення розбіжностей експертів або вивчення нововиявлених обставин події проведіть повторне дослідження причин виникнення пожежі.