Як намалювати в колі трикутник.

Намалювати в колі трикутник - легко тільки на перший погляд. Якщо трикутник правильний, це, дійсно, нескладно, але якщо трикутник НЕ рівносторонній, то задачка стає не з простих. Існує кілька способів зображення в колі трикутника. Розглянемо декілька з них.
Інструкція
1
Спосіб перший. Якщо ви хочете накреслити в окружності правильний трикутник, з її центру необхідно провести 3 відрізка ОВ, ОС і ОМ під кутом 120о один до одного. Точка О збігатиметься з центром кола, а точки В, С і М перебуватимуть на самій окружності. З'єднайте ці точки між собою і отримаєте рівносторонній трикутник ВСМ.
2
Спосіб другий. Вам необхідно накреслити в окружності трикутник, знаючи тільки дві його сторони. Виберіть на колі точку О, яка буде вершиною трикутника АОС, а відомі сторони будуть АТ і ОС. З точки О відміряйте відрізок ОА так, щоб точка А перебувала на окружності. Таким же способом накресліть відрізок ОС. Поєднавши точки А і С, отримаєте необхідний трикутник.
3
Спосіб третій. Необхідно накреслити в окружності трикутник, знаючи одну сторону і кут, прилеглий до цієї сторони. Припустимо, що в трикутнику АВС відома сторона АВ і кут ВАС. Накресліть відрізок АВ так, щоб точки А і В лежали на окружності, потім відміряйте кут ВАС і проведіть відрізок АС так, щоб точка С так само перебувала на окружності. З'єднайте точки С і В для закінчення побудови трикутника.
4
Спосіб четвертий. Є якийсь трикутник ТМР. Необхідно намалювати навколо нього окружність таким чином, щоб він був вписаний в окружність. Проведіть перпендикуляри з середини кожної сторони трикутника. Точка їх перетину - точка О, буде центром кола. З'єднайте точку О з будь вершиною трикутника ТМР, вийшов відрізок буде радіусом окружності.
Зверніть увагу
Центр кола, описаного навколо прямокутного трикутника, лежить на середині його гіпотенузи
Корисна порада
Центр описаного кола трикутника співпаде з центром вписаного кола, якщо трикутник правильний