Як зв'язати красиву шапку.

Об'ємні головні убори великої в'язки і раніше актуальні. Це справжнє свято для ледачих в'язальниць, адже зв'язати красиву жіночу шапку можна за один вечір. Якщо виконати цю роботу акуратно, виріб буде мало чим відрізнятися від дорогих штучок з популярних бутиків. Щоб одяг виглядала стильно, візьміть товсту пряжу і спиці №№ 9 або 10. Простий, але ефектний візерунок - англійська резинка - скоротить час в'язання. І все-таки не поспішайте - велика в'язка винуждет робити петлі бездоганними.
Вам знадобиться
  • - прямі і кругові спиці №№ 9 або 10;
  • - товста пряжа;
  • - сантиметр;
  • - циганська голка;
  • - помпон (за бажанням).
Інструкція
1
Починайте в'язання шапки з розрахунку розміру її обідка. Зв'яжіть вибраними прямими спицями з товстої пряжі квадрат гумки (одна лицьова чергується з одного виворітного петлею) 10х10 см. Обмірте окружність голови, і по готовому зразку ви розрахуєте необхідне число початкових петель.
2
Зв'яжіть еластичну гумку-ободок потрібної величини. Якщо хочете виконати головний убір без одвороту, буде досить полотна в 5 см у висоту. Для подгибки подвійте число рядів.
3
Приступайте до виконання англійської гумки. Робіть чергування петель в такій послідовності: - у першому ряду виконайте лицьову, потім накид і подальшу петлю зніміть на робочу спицю непровязанной. При цьому нитка повинна завжди розташовуватися позаду в'язання; - у другому ряду спочатку зробіть накид, а потім зніміть непровязанную петлю. Петелька з накидом попереднього ряду пров'язуються спільно як 1 лицьова петля; - в третьому ряду пров'яжіть разом петлю з накидом, потім здійсните новий накид. Одну петельку зніміть за зразком.
4
Продовжуйте в'язати жіночу шапку англійської гумкою, послідовно чергуючи другий і третій ряди. Таким чином вам потрібно зробити полотно приблизно в 21 см заввишки.
5
Починайте формувати вершину головного убору за допомогою зменшення петель. Рекомендується перейти на кругові спиці і подумки розділити всі в'язання на 4 однакових ділянки-клина. У кожному другому ряду на початку кожного клину спільно пров'язуйте по дві пари петель (всього зменшується 2 петельки).
6
Коли довяжете полотно в 2 см заввишки (починаючи з початку убавленій), переходьте до роботи лицьовій гладдю (у кожному круговому ряду виконуються тільки лицьові петлі). Пров'яжіть так ще 2 см полотна і закрийте всі петлі останнього ряду.
7
Вам залишилося вивернути шапку навиворіт і виконати сполучні шви: зшити клини один з одним, потім ззаду вироби виконати основну трикотажну строчку.
Корисна порада
При бажанні прикрасьте жіночу шапку симпатичним помпоном. Його можна пов'язати самостійно гачком у вигляді кола, потім затягнути по краю ниткою і наповнити залишками непотрібної пряжі. Інший варіант - скласти разом два картонних кола, вирізати по центру окружність і щільно обмотати вийшла форму пряжею. Потім потрібно пропустіть нитку між двома картонними колами і зав'язати міцний вузол. Петлі розрізаються по верхньому краю, після чого можна видалити картон. Готовий помпончік розправте і при необхідності підрівняйте ножицями.