Як доглядати за гривою коня.

Доглянута грива - не тільки показник краси коні, а й запорука її відмінного самопочуття. Адже сплутані ковтуни доставляють тварині неприємні відчуття: кінь свербить, з'являється свербіж і подразнення на шкірі. Але ж цього можна уникнути, достатньо докласти трохи зусиль.
Інструкція
1
Гриву треба мити за допомогою шампуню і кондиціонера, призначених тільки для коней. Робіть це раз на два тижні, а в холодну пору року - рідше. Але обов'язково стежте за тим, щоб шкіра не стала сухою, внаслідок алергії на шампунь. Зазвичай тварина миють повністю, але якщо немає такої можливості, то достатньо обмежитися відходом тільки за гривою і хвостом.
2
Розчісуйте гриву як після миття, так і щодня. Для цього використовуйте спеціальні гребінки та щітки з натуральною щетиною. Але попередньо виберіть весь великий сміття з гриви: тирса, реп'яхи та інше. Потім розберіть заплутані пасма на окремі волоски. Гребінку ведіть у напрямку від коренів вниз.
3
Далі візьміть щітку і розчешіть їй гриву від основи до кінчиків волосся, робіть це з невеликим натиском, щоб віддалявся весь дрібне сміття. Крім того, так очищається від лупи шкіра під гривою, стимулюється кровообіг, і посилюється ріст волосся.
4
Після того як грива висохне, вона може прийняти негарний вигляд: закручуватися, електризуватися, навіть стояти дибки. Тому краще її ще мокрій прикрити спеціальної попоною.
5
Надати красиву форму неслухняною гриві можна і так. Скрутіть в джгути окремі пучки волосся і зафіксуйте гумкою на деякій відстані (3-4 см) від гребеня. Для того щоб легше було впоратися з неслухняними волоссям, попередньо обробіть їх спеціальним гелем для укладання.
6
Заплетіть гриву. Розрізняють багато різних варіантів, але особливо красиво виглядають континентальні косички. Щоб їх зробити, розділіть гриву на невеликі пасма і закріпіть гумками. Тепер візьміть дві сусідні прядки, з'єднайте разом на відстані в 7 см і знову закріпіть гумкою. Далі кожен отриманий хвостик ділите навпіл і знову ж з'єднуйте половинки з сусідніми. Якщо грива довга, то таке плетиво нагадує накинуту на шию коня мережу.