Як розрахувати короб для саба. Як зібрати сабвуфер.

Для розрахунку короба під сабвуфер використовується спеціальна формула, але це досить довгий і застарілий метод. Зараз доступно для вільного користування багато програм, які виконають розрахунки за вас.
Вам знадобиться
  • - програма для розрахунку короба сабвуфера.
Інструкція
1
Для початку розрахуйте параметри динаміка. При цьому незайвим буде почитати додаткову інформацію на спеціалізованих форумах в тому випадку, якщо ви вперше самостійно виконуєте збірку сабвуфера.
2
Виміряйте і використовуйте також при розрахунках частоту, потужність, опір, глибину, розмір котушки, чутливість і так далі, перш ніж використовувати формулу. Не забувайте і про матеріал, з якого була виготовлена мембрана, і про інших схожих аспектах, які можуть вплинути на розрахунки.
3
Виберіть, який у вас буде тип акустичного оформлення. Для цього використовуйте результат співвідношення резонансної частоти до якості самого динаміка. У випадку якщо ви плануєте відкритий корпус або екран, скористайтеся співвідношенням FS/Ots. Якщо воно дорівнює 30 (значення можуть варіюватися до 50), то даний тип оформлення доступний в даному випадку.
4
У разі якщо значення виявилося більше 50 і до 80, краще всього зробити закритий корпус. Якщо ж значення виявиться в діапазоні від 80 і до 110 - тут застосуємо фазоінверторний тип. В інших випадках (понад 105-110) використовується Бандпасс. Потрібне дотримання даних умов, в іншому випадку вам просто доведеться проробляти всю роботу заново.
5
Завантажте програму для розрахунку величини короба сабвуфера. Таких програм досить в інтернеті, найкраще завантажуйте їх з офіційних джерел. Також по можливості вибирайте російськомовний софт із зрозумілим інтерфейсом.
6
Далі введіть розраховані вами параметри динаміка для корпусу вашого сабвуфера з урахуванням обраного типу акустичного оформлення. Надалі не видаляйте цю програму на той випадок, якщо раптом вам доведеться все-таки переробляти тип оформлення вашого сабвуфера. Застосуйте отримані розрахунки на практиці.
Корисна порада
Не користуйтесь формулами і програмами без попереднього вимірювання динаміка.