Як збільшити продуктивність оперативної пам'яті.

Оперативна пам'ять комп'ютера безпосередньо впливає на продуктивність цього обладнання. При виборі елементів ОЗУ прийнято звертати увагу на обсяг їх пам'яті. Це не зовсім вірно, тому що є ще одна характеристика, яка є показником швидкості роботи плат ОЗУ.
Вам знадобиться
  • - MemTest.
Інструкція
1
Щоб забезпечити швидкий обмін інформацією між центральним процесорним пристроєм і оперативною пам'яттю необхідно правильно налаштувати роботи цих пристроїв. Для перевірки стану ОЗУ встановіть програму MemTest. Вона дозволить вам не перезавантажувати комп'ютер для виконання аналізу продуктивності плат пам'яті.
2
Увімкніть ПК і відкрийте меню BIOS. Для цього зазвичай потрібно натиснути клавішу Delete. Перейдіть в меню, що відповідає за налаштування роботи центрального процесора і оперативної пам'яті. Збільште частоту шини на 40-70 МГц. Збережіть зміни, натиснувши клавішу F10. Після перезавантаження комп'ютера запустіть утиліту MemTest і перевірте продуктивність оперативної пам'яті.
3
Повторюйте цей цикл до тих пір, поки програма не виявить збої в роботі ОЗУ. Скасуйте останні зміни, щоб виключити можливість появи помилок. Знову відкрийте меню BIOS і знайдіть показники таймінгів ОЗУ. Зменшіть на один пункт один з показників. Зазвичай їх всього чотири. Збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер.
4
Знову запустіть програму MemTest. По черзі зменшуйте тайминги ОЗУ, щоразу виконуючи перевірку стабільності цього пристрою. Не змінюйте тільки один показник. Це може призвести до псування обладнання. Врахуйте, що навіть рідкісні помилки, що виникають в процесі роботи плат пам'яті, істотно знижують продуктивність комп'ютера і операційної системи.
5
Пам'ятайте про те, що плати оперативної пам'яті - це досить дешеві елементи персонального комп'ютера. Іноді має сенс придбати одну або декілька нових плат і підключити їх до материнської плати. Такий підхід значно збільшить продуктивність цих пристроїв і всього комп'ютера в цілому.
Оперативна пам'ять - це постійно оновлювана пам'ять комп'ютера, в якій на відміну від постійної пам'яті (жорсткого диска) зберігаються команди і дані, необхідні процесору для виконання поточних операцій. Оперативна пам'ять ПК або ноутбука називається оперативно-запам'ятовуючий пристрій (ОЗУ) і представляє з себе модуль або чіп, що вставляється в спеціальний слот на материнській платі.
Вам знадобиться
  • Для збільшення оперативної пам'яті віртуальним способом знадобиться вміння працювати з комп'ютером, фізичним способом - нові модулі ОЗУ з комп'ютерного магазину.
Інструкція
1
Так як же збільшити оперативну пам'ять на комп'ютері? Умовно можна виділити два способи збільшення оперативної пам'яті - віртуальний і фізіческій.Віртуальний спосіб збільшення оперативної пам'яті полягає в тому, що для її розширення потрібно очистити пам'ять від непотрібних процесів. Щоб подивитися рівень завантаженості ОЗУ, викличте диспетчер задач сполучення клавіш CTRL + ALT + DEL, і Ви побачите, як багато мегабайтів пам'яті займає кожен запущений процес. Вихід очевидний: якщо Ви хочете знизити рівень навантаження на ОЗУ і тим самим збільшити оперативну пам'ять віртуальним способом, відключіть всі візуальні ефекти і збільште файл підкачки («Властивості системи», розділ «Швидкодія»), приберіть шпалери з робочого столу, а також «віджети »і непотрібні програми, що використовують автозапуск.
2
Фізичний спосіб збільшення оперативної пам'яті полягає в установці ще одного або декількох модулів оперативної пам'яті, або ж в заміні модуля зі слабкого на більш потужний і об'ємний. Розкривши корпус системного блоку, можна побачити на материнській платі чотири слота для ОЗУ. Зазвичай це DDR, DDR II, DDR III, DDR 333, SDRAM, SRAM, PC3200 та інші. Через систему BIOS можна дізнатися версію ОЗУ і частоту (наприклад, 1066 МГц). Щоб дізнатися ці дані, потрібно викликати BIOS при запуску комп'ютера, утримуючи клавішу DEL. Після того, як Ви дізналися характеристики модуля, Ви можете спокійно купувати новий модуль такого ж обсягу в комп'ютерному магазині і вставляти його у вільний слот, або модуль більшого обсягу, замінивши їм стару оперативну память.Владельцам ноутбуків доведеться складніше - якщо Ви не фахівець, краще звернутися за допомогою у збільшенні оперативної пам'яті в сервіс.
Зверніть увагу
На даний момент найбільш потужними модулями є ОЗУ з 2 гігабайтами пам'яті.
Корисна порада
Перед тим, як купити додаткову оперативну пам'ять, переконайтеся відповідно частоти і обсягу пам'яті нового і старого модуля ОЗУ.