Як виростити ваніль.

Багатьом подобається розслабляючий чуттєвий аромат ванілі. Люди так звикли до ванільним молочним коктейлів, випічці з ваніліном, ванільного кави і навіть косметиці на основі ванілі, що погано уявляють собі ваніль як вічнозелену ліану - найближчу родичку орхідеї. А адже це дійсно так! Більше того - ваніль можна виростити вдома.
Вам знадобиться
  • - субстрат з кори, садової землі і торфу;
  • - тепла вода, пульверизатор;
  • - підпора для ліан або кашпо;
  • - добриво для орхідей.
Інструкція
1
Як і будь-яку орхідею, юну ваніль можна купити в квітковому магазині. Пересадите її в горщик із субстратом, що складається з подрібненої кори - бажано з хвойних дерев, садової землі і торфу (або ж дві третини кори і третина землі). Ваніль любить пухку, повітропроникну грунт.
2
Додайте ємність з ваніллю в теплому місці. Взимку температура повинна бути не менше 20 градусів тепла, влітку - не менше 25 градусів. Також велике значення має хороше освітлення (але не прямі сонячні промені!). Можна вирощувати ваніль біля вікна - з південної сторони. Захищайте квітка від протягів і холодного повітря.
3
Рясно поливайте і обприскуйте ваніль - вона дуже любить вологу. Не дозволяйте землі просихати. Температура води для поливу повинна становити 35-45 градусів. У теплу пору року можна опускати горщик з ваніллю в воду.
4
Не допускайте застою води. Слідкуйте, щоб вода не містила вапна. Підгодовуйте рослина раз на 2-3 тижні спеціальним мінеральним добривом для орхідей.
5
Поставте в горщик або біля нього опору, адже ваніль - це все-таки ліана. Якщо обрізати ваніль, вона буде гілкуватися і пушіться. Завдяки міцній стійці або навіть висить кашпо ви отримаєте оригінальне живе прикраса кімнати.
6
Постарайтеся, щоб нічна температура була завжди на 4-5 градусів нижче денної. Це перша умова для цвітіння ванілі будинку. Друга умова - бутони з'являться тільки на ліані, яка виросла як мінімум на 6 метрів. Однак якщо добре доглядати за ваніллю, вона за місяць виростає майже на метр. Кожні два роки ліану треба пересаджувати.
Зверніть увагу
Ароматні квіти ванілі розташовані на кистях в пазухах листків. Вони мають блідо-зелений окрас і сильний запах. Найчастіше квіти тримаються на рослині всього один день.
Корисна порада
Ваніль розмножують живцями заввишки 30-100 см. Це можуть бути відрізані верхівки ліани.