Як прати 100 поліестер. Як прати речі з поліестеру.

Поліестер може мати саму різну текстуру - нагадувати бавовна або шовк, бути щільним або тонким і повітряним. Однак тканини з різних видів поліефірних волокон володіють деякими подібними властивостями. Вони зносостійкі, мало мнуться, чутливі до високих температур. Поліестерові речі легко прати, проте при цьому потрібно дотримуватися деяких правил.
Вам знадобиться
  • - пральний порошок або рідкий засіб;
  • - жовчний мило;
  • - кондиціонер для тканини.
Інструкція
1
Перед пранням вивчіть внутрішній ярличок речі. Не виключено, що волога обробка їй взагалі протипоказана. Якщо ви виявили піктограму з перекресленим тазиком, не ризикуйте. Річ може безнадійно сісти або сильно деформуватися. Швидше за все, їй потрібна щадна суха чистка.
2
Якщо на етикетці позначено, що можлива тільки ручне прання, підготуйте розчин з теплої води і прального порошку. Орієнтуйтеся за кольором речей - темний одяг краще обробляти засобами для чорних тканин, білу можна прати порошком з оптичними отбеливателями. Поліефірні волокна легко деформуються при дії високих температур. Тому не періть речі з поліестеру в занадто гарячій воді і ніколи не кип'ятіть їх. Ідеальна температура для прання - 30-40 градусів.
3
Якщо вашому одязі показана машинне прання, виберіть підходящу температуру води - 30-40 градусів. Для не надто забруднених речей підійде режим швидкого прання. Якщо на одязі є плями, в кювету машини можна додати м'який плямовивідник. Переконайтеся, що на його етикетки є дозвіл на використання для всіх типів тканини. Не періть разом кольорові і білі речі, навіть якщо вам здається, що вони не злиняють.
4
Комірці і манжети сорочок та інші забруднені місця перед закладкою в машину можна запрати з жовчним милом або спеціальним рідким засобом. Не тріть тканину занадто сильно. Нанесіть трохи мила, розмажте його по поверхні. Відкладіть річ на кілька хвилин, після чого протріть ще раз, обполосніть і помістіть в барабан пральної машини.
5
Якщо ви не хочете довго отглаживать блузки або плаття з поліестеру, не сушіть їх в барабані пральної машини. Випрану річ відіжміть руками і повісьте на плечики, розмістивши їх над ванною, щоб стікала вода. Після просушки в розправленому стані річ можна буде надіти без прасування. При ополіскування додайте в воду кондиціонер - він зробить тканину більш приємною на дотик і зніме надлишки статичної електрики.