Як очистити унітаз від іржі.

Унітаз - це вкрай необхідний предмет сантехніки, вимагає як дбайливого поводження, але і регулярного правильного догляду. Чистити унітаз слід не рідше, ніж 2 рази на тиждень. Тільки так можна захистити його від скупчення різних мікробів і освіти на внутрішній поверхні іржі, видалити яку не так-то просто.
Інструкція
1
Очистити унітаз від іржі можна за допомогою найрізноманітніших засобів: порошків, гелів, паст. Кислоти, що містяться у всіх цих речовинах, не тільки розчиняють іржу, але і утворюють при взаємодії з нею солі, що руйнують емаль унітазу. Тому почистивши сантехніку одним з цих коштів, ретельно змийте його залишки великою кількістю води. Найпопулярнішими і ефективними сучасними засобами для чищення унітаза є «Тріумф», «Саніта», «Кріт», Silit, «Санітарний- 1,2».
2
Не використовуйте для очистки унітазу від іржі тверді і грубозернисті абразивні засоби, що дряпають поверхню сантехніки і зменшують блиск її покриття.
3
Якщо чистять видалити з унітазу іржу вам не вдалося, скористайтеся соляною кислотою. Для цього розмажте пару столових ложок кислоти по сухій поверхні сантехніки за допомогою губки або щітки. Через 15-20 хвилин ретельно змийте соляну кислоту з унітазу великою кількістю води. Працюйте з кислотою тільки в гумових рукавичках і захисних окулярах.
4
Фаянсовий або емальований унітаз очищайте від іржі за допомогою 5% -ного розчину щавлевої кислоти. Нанесіть засіб на внутрішню поверхню унітазу, уражену іржею. Через півгодини протріть сантехніку ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті. Потім промийте унітаз чистою водою. Від іржі не залишиться й сліду.
5
Очистити емальований, мармуровий або фаянсовий унітаз від іржі ви можете за допомогою нашатирного спирту і перекису водню, змішаних в пропорції 1: 9. Нанесіть цю суміш на ділянки внутрішньої поверхні сантехніки, уражені іржею. Не користуйтеся унітазом протягом 5-6 годин. А після цього часу помийте його з використанням будь-якого дезинфікуючого засобу.