Як вибрати котячий корм.

Останнім часом все більше господарів стали використовувати промислові корми для забезпечення збалансованого раціону своїх улюбленців. Але як же розібратися в тому розмаїтті, яке представлене сьогодні на ринку зоотоварів? Як правильно вибрати котячий корм?
Інструкція
1
Оберіть тип кормаВсе котячі корми можна умовно розділити на два основних типи - консервовані та сухі. Кожен з цих видів кормів має свої преімущества.Сухой корм має тривалий термін зберігання і порівняно невисоку вартість. До того ж, регулярне вживання сухих кормів знижує ризик утворення зубного камня.Баночний корм має більш насичений смак. Він легко засвоюється організмом і, як правило, з'їдається вихованцями з великим задоволенням. Однак при годуванні консервованим кормом, слід пам'ятати, що цей продукт є висококалорійним. При регулярному переїданні кішка дуже швидко набирає зайву вагу. Основним недоліком такого корму є маленький термін зберігання після розтину банки. Зберігати корм слід в холодильнику. Перед тим як дати його тварині, необхідно підігріти суміш до температури 37-39 градусів.
2
Вивчіть етікеткуСледует пам'ятати, що розподіл корму на «класи» є досить умовним. Особливо це відноситься до кормів вітчизняного виробництва. Для того щоб оцінити якість того чи іншого корму, необхідно уважно вивчити його склад. Переконайтеся в тому, що м'ясо займає першу позицію в списку інгредієнтів - це означає, що саме воно є основою корму.
3
Для експрес-оцінки класу обраного вами продукту можна скористатися спеціально розробленою шкалою. Даний метод дозволить вам оцінити склад і якість корму, виходячи їх його інгредіентов.Точкой відліку в даній шкалі є 100 баллов.Отніміте 10 балів за: - наявність кожного з субпродуктів - консерванти; - Етоксіквіна; - наявність кожного «неконкретною» продукту - наприклад , «борошно м'ясне» Відніміть 5 балів за: - наявність кожного із зернових субпродуктів - повторюване згадка одній із зернових складових у першій п'ятірці компонентів; Відніміть 3 балів якщо: - два з перших трьох компонентів корму не є м'ясними продуктами; - до складу входить кукурудза; - є штучні барвники; Відніміть 2 балів якщо: - кукурудза розташовується в першій п'ятірці компонентів; - маються тваринні жири невідомого походження; - корм не призначений для тварин, що страждають алергією, але до складу входить тільки м'ясо ягняти; - до складу входить соя ; - у компонентах вказана пшениця; Відніміть 1 бал за наявність солі.Прібавьте 1 бал за кожен додатковий м'ясної інгредієнт, а також якщо склад корму включає в себе: - овочі, що не містять пестицидів; - хондроитин; - соняшникова олія; - вівсяну муку або овес; - глюкозамін; Додайте 2 бали, якщо на етикетці зазначено, що «м'ясо» було вирощено без застосування гормонів та антибіотиків. Якщо до складу входять лляне масло і ячмень.Прібавьте 3 бал за: - овочі; - фрукти; - пробіотики; Додайте 5 балів, якщо корм схвалений дієтологами і ветеринарами, був проведений без застосування екструдера, його складові відзначені як «human grade» або « organic ».Подсчітайте кількість очок. До класу А відносяться корми, які набрали 94-100 балів. В - 86-93 балів. С і D - 78-85. Усі корми, які набрали менше 78 балів, відносяться до класу F.
4
Навіть при виборі кормів суперпремиум класу не варто забувати, що харчування має підбиратися з урахуванням віку і стану здоров'я кішки. Наприклад, не можна давати корм, призначений для кошенят, дорослим жівотним.Следует пам'ятати, що на будь-який, навіть найкращий корм, у конкретного тварини може виникнути індивідуальна непереносимість. Кращим показником того, що корм обраний правильно, є хороший стан здоров'я і активність вашої кішки.
Вашій кішці поставили діагноз «сечокам'яна хвороба»? Готуйтеся до частих зустрічей з ветеринаром, контролю способу життя тварини і навіть до операції. Точний алгоритм лікування запропонує лікар, а ви, зі свого боку, можете допомогти вихованцеві, правильно організувавши режим його живлення.
Інструкція
1
Обговоріть питання про дієту тварини з лікарем. Більшість ветеринарів порекомендує почати годувати кота збалансованим готовим кормом. У домашніх умовах ви навряд чи зможете приготувати їжу живильну, проте не перевантажують і без того постраждалу сечовидільну систему вихованця.
2
Вибір корму для кішок, які страждають сечокам'яною хворобою, залежить від виду утворень-уролатов (каменів). Найчастіше зустрічаються струвіти і оксалати. Природа їх виникнення різна, а значить, і профілактика буде відрізнятися. Уточніть, які види каменів виявлені у вашого кота.
3
Універсальної «антімочекаменной дієти» не існує - вибравши хороший корм, спрямований на профілактику освіти струвитов, ви пошкодите коту зі схильністю до утворення оксалатів. У разі сумнівів порадьтеся з ветеринаром.
4
Попросіть лікаря рекомендувати певний вид корму. Купуйте його в невеликій розфасовці - не виключено, що вашому котові саме ця марка не сподобається. Готуйтеся до того, що потрібний корм буде досить дорогим - лікувальні лінійки є тільки у марок класу преміум. До того ж їх, швидше за все, доведеться купувати у ветеринарних аптеках - звичайні зоомагазини і супермаркети лікувальними кормами не торгують.
5
Починати краще з вологих кормів у пакетиках і баночках - котам вони подобаються більше. Проте варто підібрати і відповідний сухий варіант в гранулах. Вибираючи корм, обов'язково читайте анотації на упаковках - там вказано, для якого типу сечокам'яної хвороби призначений конкретний вид гранул або консервів.
6
Норма споживання корму вказана на упаковці. Постарайтеся не перегодовувати тварина - в його стані це шкідливо. Забезпечте кота свіжою водою, міняйте її щодня. Не давайте коту корм зі столу, виключіть покупні «смакоту» для тварин. Для заохочення вихованця використовуйте той же лікувальний корм.
7
Не виключено, що харчуючись без особливих проблем, одного разу ваш кіт несподівано відмовиться від їжі. Одноразовий пропуск їжі не проблема. Запропонуйте вихованцеві інший тип корму, замінивши, наприклад, консерви на «сушку». Або спробуйте підібрати продукт іншого виробника. Зміна марок для тварини безпечна. Головне - вибирайте корми, на упаковках яких чітко позначений діагноз вашої тварини.
8
Майте на увазі, що при сечокам'яній хвороби дієта призначається довічно. Навіть якщо аналізи вашого кота покращилися, не перекладайте його на звичайний стіл або корму економ-класу. Хвороба може повернутися. За даними ветеринарів, більше 50% рецидивів сечокам'яної хвороби обумовлені саме недотриманням призначеної дієти.