Як вибрати трубу.

У багатьох зараз до цих пір стоять старі металеві труби, які експлуатуються вже десятки років і часто вимагають заміни. Багато людей вже зіткнулися з проблемами іржі в трубах, скупчення неприємно пахнуть опадів і необхідності частого очищення труб. Нерідко з водопровідних кранів дурно пахне каналізацією саме через те, що труби сильно забруднені. Старі труби потрібно міняти, але на які? Природно, спочатку потрібно вибрати труби, а вже потім займатися заміною.
Інструкція
1
Можна, звичайно, вибрати металеві труби. Тут вибір досить великий. Але потрібно врахувати, що будь-який метал, навіть нержавіючий, від цієї самої іржі не застрахований. Тому водопровідні труби краще вибрати з ПВХ. У них є свої особливості.
2
ПВХ (пластикові) труби з кожним днем набирають популярність. Це й не дивно, адже пластикові труби придатні до використання в самих різних побутових умовах. Так труби з ПВХ однаково хороші як в ролі каналів для відведення каналізаційних стічних вод, так і в ролі магістралей для підведення води і газу в будинки і квартири. У кожному разі, служать такі труби дуже довго.
3
Друга перевага пластикових труб - стійкість до корозії. Такі труби не проржавіють і не загинє, будучи встановленими навіть в сирому підвальному приміщенні або у ванній.
4
Якщо з пластикових трубах тече брудна вода, наліт на їх стінках практично не утворюється внаслідок того, що пластикова поверхня дуже гладка і занадто слизька для бруду.
5
Варто також згадати про вартість труб з ПВХ. Вона значно менше, ніж у металевих труб. З простої причини - процес виготовлення пластика у багато разів менш витратний, ніж процес видобутку металу і його переплавки.
6
Пластикові труби також дуже просто замінити. Як ви бачите, у труб з полівінілхлориду безліч достоїнств. Однак, варто сказати кілька слів на захист металевих труб. Вони краще переносять мороз, а тому вони частіше використовуються на вулиці в газо- і водопроводах. Пластикові труби від морозу і промерзання ґрунту можуть і лопнути, а ось металевим трубам така оказія не загрожує.
7
Підводимо підсумки. Якщо ви вибираєте труби, визначитеся, для яких цілей вони вам потрібні. Збираєтеся замінити новими трубами старі та іржаві? Тоді сміливо купуйте полівінілхлоридні труби. Якщо ж потрібно замінити або прокласти трубопровід поза домом, то слід вибирати оцинковані металеві труби. Це покриття збільшить їх стійкість до корозії.