Як робити щеплення кішкам.

Кішки, як і люди, потребують постійного спостереження за здоров'ям і підтримці імунітету до небезпечних захворювань. Якщо в цьому є необхідність, кішку потрібно прищепити, це допоможе захистити її від хвороби під час епідемії, а також збереже здоров'я і виробить імунітет на тривалий період. Для вакцинації завжди можна звернутися у ветеринарну клініку, але якщо ви вирішили робити уколи самостійно, важливо дотримуватися простих правил.
Вам знадобиться
  • - вакцина;
  • - шприц;
  • - глистогінний засіб.
Інструкція
1
Як тільки в будинку з'явився кошеня, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем і з'ясуйте, коли, як і в якій послідовності необхідно проводити вакцинацію. Деякі щеплення ставлять тільки в клініках, інші ж ви можете зробити кішці вдома самостійно. У кожному разі, перед тим як робити укол вашому улюбленцю, заручитеся рекомендаціями фахівця і в жодному разі не ставте ніякі вакцини самостійно без попередньої консультації. Пам'ятайте, що стан вашої кішки на період вакцинації має бути нормальним, якщо вона проявляє будь-які ознаки нездужання з щепленням необхідно почекати.
2
За тиждень до щеплення дайте кішці глистогінні препарати. Навіть якщо ви абсолютно впевнені, що ніяких глистів у тварини немає, краще підстрахуватися. Під дією вакцини гельмінти в організмі тварини починають гинути, що викликає сильну інтоксикацію і погіршення стану, а під час формування реакції з виробленням антитіл це може дуже серйозно позначитися на здоров'ї кішки і поставити під сумнів успішність проведення вакцинації.
3
Як правило, більшість вакцин розраховане на внутрішньом'язове введення, але деякі з них ставляться в холку під шкіру. Сучасні препарати випускаються як у вигляді вже готових розчинів для вступу, іноді навіть відразу в шприці з голкою, так і у вигляді двофазних суспензій, що вимагають розчинення. Наберіть рідина в шприц, видавіть весь зайве повітря і, якщо це необхідно, накрийте голку ковпачком. Уважно дотримуйтесь вказівок в інструкції і ставте укол саме так, як цього вимагають приписи. Робити все необхідно швидким і впевненим рухом, якщо затримуватися, можна викликати у кішки непотрібне хвилювання, а коротку маніпуляцію вона може навіть не помітити.
Зверніть увагу
Все кішки переносять вакцинацію по-різному. Протягом одного-двох днів після щеплення за твариною необхідно поспостерігати. У разі погіршення стану, високої температури або нетипової поведінки необхідно звернутися до ветеринара.
Корисна порада
Обов'язково заведіть у ветеринарній клініці паспорт, куди будуть вноситися всі дані про проведені вакцинації. Ця інформація допоможе лікарю визначити необхідність у повторній щепленню, а також дозволить вам безперешкодно переміщатися з кішкою по країні і в межах інших держав.